Останні новини

Афери в містобудуванні: чому інвестори "Інтергал-Буду" можуть не отримати свої квартири

Корупційні схеми щодо містобудування в Україні досягли катастрофічних масштабів. В результаті численні інвестори житлового будівництва в Києві залишаються ошуканими. Незалежний експерт у містобудуванні Віктор Глеба написав відкритий лист до президента, генерального прокурора, міністра МВС, міністра Мінрегіону та голови КМДА. 

Глеба зазначає, що явище “постраждалих інвесторів” виникло внаслідок порушень Законів України “Про будівельні норми”, “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності” чиновниками та замовниками.

Глеба зазначає, що очолює будівельну мафію київський міський голова:

"Фактично всі українці стали «постраждалими» від будівельної мафії столиці України на чолі з головою КМДА Віталієм Кличком, якого призначено Указом Президента України, оскільки замість об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Кабмін фінансує комерційні житлові проекти для подолання наслідків недолугої політики Мінрегіону, КМДА та бездіяльності МВС і Генпрокуратури."

Свого часу не зважаючи на відсутність усіх правових підстав держава виділила понад 2 мільярди гривень на добудову житлових комплексів “Укрбуду” Максима Микитася. 

“Чергова будівельна піраміда в місті Києві створена компанією «Інтергал-Буд» Володимира Зубика, яка входить до Конфедерації будівельників України і є частиною синдикату «смотрящого» за столицею Дениса Комарницького. Саме домовленості між колишнім керівництвом Мінрегіону, тіньовим офісом КМДА, Конфедерацією будівельників та Державною архітектурно-будівельною інспекцією України дозволило «Інтергал-Буду» побудувати 52 житлових комерційних житлових будинки з порушеннями Державних будівельних норм, а також одночасно зводити понад 1 млн квадратних метрів житлових площ в різних регіонах України з порушеннями законодавства, ДБН, СанПін, ДСТУ, Нацстандартів тощо”, - повідомляє Віктор Глеба.

Експерти проаналізували 13 ЖК від “Інтеграл-Буду” та зробили невтішні прогнози:

  1. Містобудівна ситуація вказана в документації відрізняється від зазначеної в картографічних матеріалах, проектних розрахунках тощо
  2. В архіві ДАБІ містяться документи з ознаками підробки підписів посадових осіб, недостовірної інформації про замовника, інвестора та підрядників будівництва
  3. Документи щодо умов і обмежень видані Замовнику і Генеральному проектувальнику без належних документів та з сумнівними підписами посадовців, які не працюють в Департаменті містобудування і архітектури КМДА 
  4. Експертні звіти недостовірні та прямо порушують вимоги Закон України “Про будівельні норми”.

Через це існує загроза, що ЖК “Інтеграл-Буду” визнають самочинним будівництвом. А це в свою чергу призведе до обвалу ринку житлової нерухомості в Києві.

Нагадаємо, раніше ми писали скільки грошей вже "освоїли" на будівництві Подільсько-Воскресенського мосту.

Вийти в ефір
01.11