Останні новини

Алюміній у 68 разів перевищує норму: активісти вказали Кличку на жахливий стан води в Дніпрі

Сьогодні, 9 вересня, під стінами КМДА активісти партії  “Екологічна альтернатива” провели акцію “Кличко, пірнай!”. На меті - привернути увагу до критичного рівня забруднення води, у якій купаються кияни на пляжах.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав виконуючий обов’язки голови Держекоінспекції України Єгор Фірсов.

На изображении может находиться: 4 человека

Джерело: Facebook

“Ситуація, насправді, близька до катастрофічної. Майже щодня відбуваються неконтрольовані скиди шкідливих речовин. Все це потрапляє на пляжі, де відпочивають кияни”, - пише Фірсов.

Лабораторні обстеження проб води дали такі результати: допустима норма нітратів перевищена у 26 разів, хлор - у 15 разів, алюміній - у 68 разів, марганець - у 5 разів

“Ось в такому хімічному коктейлі чиновники пропонують купатись киянам. У мене багато питань, до чиновників з департаменту Екології КМДА. Як можна було дозволяти вішати блакитний прапор на пляжі? Та ще й піаритись на цьому? За таке я би звільняв по невідповідності займаній посаді та відкривав карні справи! Здається, що у Київській владі забули слово “відповідальність”, - обурюється політик.

У свою чергу еколог Володимир Бурейко в ефірі телеканалу Kyiv Live розповів, що у Києві останні 20 років функціонує комунальне підприємство "Плесо", яке має займатися очищенням і підтримуванням стану водойм, контролю за викидами.

"Але останні 5-6 років воно стало займатись іншим. Воно бере водойми, зрізає там дерева і кущі і дамбує усі береги в бетон... Це іде відмивання грошей."

Також він зазначив, що наразі у Києві є приблизно 340 водойм, але ще 10 років тому їх було порядка 400. 

“Тобто водойми не лише забруднюються, а ми їх втрачаємо, їх засипають під забудову”, - підсумував Володимир Бурейко.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/obReFkGSKsg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, керуючий справами секретаріату Київської міської ради Ігор Хацкевич склав ТОП-5 найдивніших петицій киян. Серед них навіть петиція, авторка якої хотіла зобов'язати Кличка оплачувати киянам таксі на роботу.

Вийти в ефір