Останні новини

Ангел-охоронець: у Києві нагородили школярку, яка за своє життя врятувала вже трьох дітей

25 серпня у Києві нагородили Ірину Петрашенко медаллю "За врятоване життя". Дівчина вже втретє витягає з води тонучих дітей.

Про це повідомляє пресслужба МВС.

Фото пресслужби Управління ДСНС у Чернігівській області

Медаль "За врятоване життя" отримала Ірина Петрашенко, учениця Старобиківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Бобровицького району Чернігівської області.

4 липня 2018 року 13-річна школярка  перестрибнула через паркан, що відокремлював дитячий майданчик від ставка і стрибнула з берега у воду в селі Старий Биків Чернігівської області. Вона побачила, як у водоймі потопає малий Данило Рудий, що разом з матір'ю так само, як і Петрушенко, прийшов на суботник. Тіло дитини вже пішло на дно, тож їй довелося пірнути, аби побачити малюка і вхопити його, повідомляє пресслужба ДСНС Чернігівської області.

"У мене заболіло в спині і я вирішила розігнутися та перепочити, - розповідає Іра. - Коли встала, побачила, що у воду щось плюхнуло. Перша думка, що чоловіки вирішили почистити дно від скла, якого там назбиралося чимало. Та зосередивши погляд, я зрозуміла, що то дитина...", - каже Ірина.

Хлопчику надали першу медичну допомогу, адже Данилко був бездиханний. Місцеві мешканці, що косили траву: Микола Комига та рідний дядько Іри – Сергій Петрашенко, - зробили дитині штучне дихання і закритий масаж серця. 

Ірина вже не вперше рятує людське життя. Коли їй було 10 років, вона витягла з води свою однокласницю Аліну, яка під час відпочинку на озері раптово почала тонути. А в 2017 році врятувала життя 11-річному хлопцю, який також тонув у водоймі. Ірина, ризикуючи, вже тричі рятувала життя інших дітей.

Нагадаємо, у Ставищенському районі на Київщині врятували кота з дерева. Кіт сидів на висоті 12 метрів і чекав на порятунок, адже самотужки спуститись не міг.

Вийти в ефір