Останні новини

Аномальна погода: якою буде зима 2021 у Києві

Зима в Києві цього року має бути теплою та безсніжною. Звичайно, будуть і морозні дні, та погода у столиці буде комфортною.

Про це йдеться у повідомленні видання УНН.

Начальник відділу кліматології у Центральній геофізичній обсерваторії ім. Бориса Срезневського Олена Доніч каже, що зима в столиці має бути схожою на ту, яка була (минулого року - ред.).

"Можуть бути морозні дні, але так холодно не буде вже. Зважаючи на наші історичні дані, то ми можемо сказати, що всі останні зими, останні 30 років - вони всі вище кліматичної норми. Майже більшість із них. А останні зими - взагалі вже відрізняються від кліматичної норми. Взагалі грудень у нас, як правило, став дуже теплим місяцем, і січень. Лютий це так, можна казати ще не точно, але грудень і січень дуже потепліли”, - зазначає Доніч.

Вона зазначила, що минулого року метеорологічна осінь прийшла до столиці раніше, ніж цього року - десь 18 вересня, але у жовтні був період бабиного літа і потепління.

А далі вже просто вона трималася (тепла погода - ред.) так стійко, не зимово, а по осінньому. Зараз поки що, якщо порівнювати з минулим роком, зараз навіть холодніше”, - додала експерт.

За словами Доніч, такі прогнози робити важко та вони не дуже точні, тому що зараз клімат дуже змінюється.

"Такі глобальні зміни, як зараз трапляються, то, в принципі, вони навіть на такий великий час не прогнозуються точно. Довіряти прогнозам можна тільки на 3-5 днів”, - резюмувала експерт.

Нагадаємо, погода цими вихідними, 24 та 25 жовтня, триматиметься у межах +10..+15 градусів за Цельсієм. Синоптики обіцяють, що опадів не буде.

Вийти в ефір
25.11