Останні новини

Антикорупційні органи розповіли про схему відмивання майже 80 мільйонів з київського бюджету

Колишнім працівника "Київзеленбуду" повідомили про підозру у "відмиванні" бюджетних коштів. Тендери на закупівлю спецтехніки, які були проведені у 2016-2017 роках нанесли Києву 77,9 млн гривень збитків.

Про це 21 серпня повідомляє пресслужба НАБУ.

"У листопаді 2016 року – грудні 2017 року КО "Київзеленбуд" оголосило тендери на закупівлю спеціальної техніки для утримання зелених насаджень районів столиці. Колишній позаштатний радник генерального директора КО "Київзеленбуд", якого слідство вважає організатором корупційної схеми, за попередньою змовою із іншими посадовцями "Київзеленбуду" та приватним підприємцем фактично забезпечили перемогу у тендерах двох наперед визначених компаній, які поставили техніку за завищеними цінами. Відповідно до висновку експерта, КО "Київзеленбуд" завдано 77,9 млн грн збитків", - повідомили у Національному антикорупційному бюро. 

Антикорупційні органи повідомили про підозру 7 особом:

  1. колишньому позаштатному раднику генерального директора "Київзеленбуда";
  2. колишному генеральному директору компаниї;
  3. ексзаступнику гендиректора з комерційних питань;
  4. експрацівнику одного із відділів комунального підприємства;
  5. довіреній особі позаштатного радника гендиректора;
  6. приватному підприємецю.

"Двох осіб - колишнього позаштатного радника гендиректора КО «Київзеленбуд» та приватного підприємця затримано у порядку 208 КПК України. Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Слідство з’ясувало, що частину незаконно отриманих коштів учасники корупційної схеми перенаправили на рахунки іноземних компаній, а звідти — на підконтрольну учасникам схеми компанію, зареєстровану в Італії", - додали в НАБУ.

Слідство триває, детективи встановлюють можливі обставини справи та причетних осіб.

З серпня 2016 року до квітня 2018 року "Київзеленбуд" очолював Михайло Наконечний.

Нагадаємо, всесвітня пандемія коронавірусу триває, та влада Києва продовжує виділяти на подорожі, перебування у отелях та харчування мільйони. Апарат КМДА оголосив тендер на послуги по організації подорожей, включаючи перевезення, харчування та культурно-розважальні заходи. На це Київрада збирається витратити 2,56 млн грн.


Вийти в ефір