Останні новини

Антимонопольний комітет оштрафував вугільні компанії та виявив "схему" Міненергетики

Гравці ринку штучно завищували ціни.

Антимонопольний комітет оштрафував сім компаній, які постачають енергетичне вугілля за порушення конкурентного законодавства. Загальна сума штрафів становить – 775 483 270 гривень.

Про це повідомляє Kyiv Live з посилання на сайт АМКУ.

Читайте також: Окей, Google, плати - за що Антимонопольний комітет оштрафував американську компанію

Комітет також визнав Міністерство енергетики та вугільної промисловості порушником конкурентного законодавства і встановив, що сім компаній-постачальників за рекомендацією міністерства синхронно підвищували ціни на вугілля у 2016-2019 роках.

Тому за порушення конкурентного законодавства ДПО “Держвуглепостач” оштрафовано на 2 286 480 грн, ТОВ “ДТЕК Трейдінг” – на 163 448 330 грн, АТ “ДТЕК Дніпроенерго” – на 125 473 390 грн, АТ “ДТЕК Західенерго” - на 172 969 760 грн, ТОВ “ДТЕК Східенерго” – на 91 050 330 грн, ПАТ “Центренерго” – на 205 837 530 грн, ПрАТ “Черкаське хімволокно” – на 14 417 450 грн.

Розслідування АМКУ встановило, що міністерство рекомендувало державним підприємствам підвищити граничний рівень ціни однієї вугільної продукції для потреб ТЕС і ТЕЦ до відповідного рівня. Суб'єкти господарювання – учасники нарад постачали більше 80% усього енергетичного вугілля для потреб ТЕС та ТЕЦ. На цих же нарадах були присутні також виробники електричної енергії (ТЕС і ТЕЦ), які споживають понад 95% усього енергетичного вугілля, що використовується для потреб цієї галузі.

Через деякий час відповідачі зазначали в угодах ціни на постачання енергетичного вугілля, схожі з тими, що визначались на нарадах у міністерстві. Така ситуація тривала майже три роки. У комітеті наголошують, що у даному випадку Міненерговугілля не мало повноважень рекомендувати рівень граничних цін, адже в Україні продаж енергетичного вугілля здійснюється на ринкових умовах.

Читайте також: Проти ПриватБанку та Ощадбанку відкрили справи - які претензії у Антимонопольного комітету

Коефіцієнти кореляції свідчать про чіткий зв'язок цінових траєкторій відповідачів та цін, рекомендованих міністерством. Динаміка зміни базових цін вугілля, яке купували зазначені компанії, також відповідає динаміці граничних цін, встановлених міністерством. Це свідчить про схожі дії, які є порушенням, передбаченим ч. 3 ст. 6 Закону України “Про захист економічної конкуренції”.

У Комітеті проаналізували собівартість видобутку вугілля, його ціни відповідно до біржових котирувань, коливання курсу валют та податкове навантаження. Співвідношення зазначених факторів із цінами, визначеними на нарадах у Міненерговугіллі, спростовує наявність об'єктивних причин для вчинення таких схожих дій.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05