Останні новини

Анулюють кредит у три тисячі та виплатять по вісім тисяч ФОПам: які нововведення анонсував Зеленський

ФОПи отримають по 8 тисяч гривень доплат

До Ради найближчим часом подадуть декілька законопроектів для економічної підтримки людей та бізнесу на час дії карантину вихідного дня. Одноразово ФОПам та працівникам, яких звільнили, виплатять по 8 тисяч гривень.

Інші нововведення та зміни в житті українців 24 листопада оголосив у своєму відеозверненні президент України Володимир Зеленський.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fzelenskiy95%2Fvideos%2F2694006194183073%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

ФОПам

Аби отримати компенсацію, слід ввести свої дані та номер банківської картки у додатку "Дія". Через декілька днів після перевірки інформації вам на рахунок перерахують усю суму. На це у бюджеті є 10 млрд гривень. Гроші також платитимуть підприємцям, аби можна було зберегти робочі місця. Для виплат працівникам, яких ФОП відправив у вимушену відпустку, виплатять суму, що дорівнюватиме часу "простою" - до 8 тисяч гривень на працівника.

Компенсація для ЄСВ

Єдиний соціальний внесок компенсують підприємству, якщо під час карантину справа не працює. Тоді гроші заплатять за найманих працівників.

Податковий борг

Якщо ваш борг складає до 3060 грн, держава його анулює. При посиленні карантинних заходів 200 тисяч ФОПів звільнять від сплати усіх податків та зборів, у тому числі ЄСВ. Матеріальну допомогу також видадуть підприємцям з дітьми до 10 років, частково безробітним, а також уряд продовжить дію програми доступних кредитів "5-7-9" для малого та середнього бізнесу.

COVID-19

За програмою доступу вакцини COVAX Україна має отримати 8 млн доз.У пріоритеті: медики, військові, учителі, люди старше 60 років. Зеленський також запевнив, що його команда працює над тим, аби в кожній області було достатньо кисневих ліжок.

Підтримка ресторанів

Президент також закликав для підтримки ресторанного бізнесу більше "шерити" інформацію про заклади та спонукати інших до замовлення доставки з них. Зеленський пропонує почати такий флешмоб.

Нагадаємо, в Україні можливий пік захворюваності на коронавірус вже в січні-лютому 2021 року. Це трапиться, якщо не вживати ефективних протиепідемічних заходів.

Вийти в ефір
07.03