Останні новини

Апеляція ВАКС засудила колишнього суддю за неподання е-декларації: подробиці

Судді Олександру Баранніку, який не подав декларацію, заборонили 2 роки займати службові посади та зобов'язали заплатити 46 тисяч гривень штрафу. Рішення прийняла апеляційна палата Вищого антикорупційного суду, скасувавши таким чином виправдовувальний вирок, який був ухвалений 3 червня.

Про це повідомили у Центрі протидії корупції 5 жовтня.

"Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок судді Олександру Баранніку, який не подав електронну декларацію, бо "боявся ФСБ". Тоді вирок ухвалили судді першої інстанції ВАКС під головуванням Лариси Задорожної. Ми абсолютно не погоджувалися з цим рішенням і пояснювали його абсурдність і небезпеку. На щастя, ситуацію виправили", - повідомили у громадській організації.

Зазначається, що судді апеляції скасували виправдовувальний вирок і призначили Баранніку 45,9 тисяч грн штрафу із забороною 2 роки займати посади, для яких необхідно подавати декларації.

Нагадаємо, 3 червня Вищий антикорупційний суд ухвалив свій перший виправдувальний вирок стосовно екссудді апеляційного суду Дніпропетровської області Олександра Баранніка. Колишній служитель Феміди сам опинився на лаві підсудних через неподання е-декларацій. 

Олександр Бараннік не подав електронні декларації за 2015-2017 роки, а також перед звільненням і після нього за 2018 рік. Це порушення було встановлене Національним агентством з питань запобігання корупції, за їхнім висновком НАБУ розслідувало та направило до суду справу щодо Баранніка.

Свої дії він пояснює небажанням заповнити декларації саме в електронному вигляді, на сайті НАЗК. Він заповнював декларації у друкованому вигляді, бо відмовився від електронного цифрового підпису.

Бараннік запевняв ВАКС, що мати ЕЦП нібито дуже небезпечно, тому що, як він прочитав в інтернеті, персональні дані можуть викрасти. За відмову від ЕЦП суддю покарала Вища кваліфікаційна комісія суддів. Йому оголосили сувору догану, адже всі судді зобов'язані мати ЕЦП для оформлення своїх рішень в судовому реєстрі. Кваліфкомісія взагалі визнала, що Бараннік не відповідає посаді судді.   

Вийти в ефір