Останні новини

"Аркаду" - на продаж: коли аукціон, які перспективи та з чого все починалося

За словами експерта, кошти, виручені з продажі "Аркади" ще нескоро дійдуть до вкладників

4 березня на аукціоні будуть виставлені майнові права на головний офіс банку "Аркада". Будівля на вулиці Ольгинській, 3-в, оцінюється в 971 млн грн. Це 14 тисяч квадратних метрів у центрі міста, відведені під нежитлові приміщення.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

аркада.jpeg

Фото Мінфін

Читайте також: Дарницький міст добудують цього року

Крім головного офісу банку, продається також і земля під ним - тобто ділянка у півгектара. Торги пройдуть на майданчику Prozorro.Продажі, за англійською моделлю аукціону. Придбати майно мають право як фізичні, так і юрособи. Самі торги пройдуть об 11:54 4 березня.

Розмір гарантійного внеску складає 10% від стартової ціни лоту, тобто 97,1 млн грн, а мінімальне підвищення у вартості - трохи більше 9,7 млн грн. Аукціон не відбудеться, якщо зареєструється лише один учасник.

Чи отримають гроші вкладники "Аркади"?

Експерт з продажу активів неплатоспроможних банків, яким і є "Аркада" Денис Дроздов у матеріалі "НВ.Бізнес" зауважив, що актив можуть не продати 4 березня, а на наступних торгах ціна офісу взагалі може дуже здешевшати. Та й виручені кошти нескоро дійдуть до вкладників "Аркади", якщо взагалі дійдуть.

"Але навіть якщо будинок Аркади продадуть за 971 млн грн, то до вкладників ці кошти навряд чи дійдуть. Згідно зі ст. 52 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", кошти, отримані в результаті продажу, так звана "ліквідаційна маса", у випадку із заставним майном, будуть позачергово використані для погашення заборгованості перед заставоутримувачами. А потім у порядку черги, визначеному цією ж статтею, ліквідаційна маса, що залишилася, буде розподілятися серед інших кредиторів. Нагадаю, вкладники перебувають у четвертій черзі. Тобто надії, що вони отримають хоч крихти з цієї угоди, мізерні".

Що не так з "Аркадою"?

Більше трьох років тому 13 тисяч людей вклали гроші в банк "Аркада" для побудови трьох житлових комплексів: "Еврика", "Патріотика" та "Патріотика на озерах". Але в 2020 році установу визнали банкрутом, тож інвестори залишилися без грошей і без квартир. Восени минулого року вкладники розташувалися у наметовому містечку під КМДА. Kyiv Live неодноразово висвітлював їхні протести.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Mb35_Ii-Ouk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

"Я купив квартиру 3 роки тому. Це було законне будівництво. Було все в порядку з документами. Через два роки розпочалися проблеми зі сторони КМДА, мерії, НБУ. Всі почали робити проблеми банку "Аркада," й відповідно нам. Нас 13 тисяч інвесторів, це 40 тисяч людей. У мене двоє дітей і я маю платити за оренду, за кредит. При цьому 1,5 роки тому я мав би вже жити у своїй квартирі, яку я сплатив. Завдяки депутатам і нашому меру я маю платити за житло і не знаю що буде зі мною завтра, післязавтра", - розповів Дмитро, учасник акції від 28 вересня.

Нагадаємо:

  • Мітингували обмануті вкладники всю осінь. Так, у жовтні протестувальники вкотре нагадали свої вимоги: добудова трьох ЖК без доплат та аудит "Київміськбуду". Того дня мітингарі дійсно перекрили центр міста та влаштували автоакцію протесту.
  • Один з постраждалих, Дмитро Кузенний, переконаний, що банк та забудовник житлових комплексів постраждали напряму через пресинг міської влади та особисто Кличка. Про це  Кузенний сказав 1 листопада 2020 року в ефірі програми "Добрий вечір".
  • Інший інвестор у ЖК “Еврика” вважав, що оскільки влада їх не чує, треба вдаватися до більш радикальних дій. Вкладники заохочували один одного влаштувати багатотисячний мітинг посеред Києва, аби їхні проблеми нарешті вирішли.
  • Протестувальники попередили про повне перекриття центральної вулиці Києва з 13 години до 18-ї 30 листопада. Як повідомили інвестори, таким чином вони хочуть нагадати президенту України про необхідність вплинути на місцеву владу та органи виконавчої влади для розв'язання питання призначення нового забудовника і надання гарантій інвесторам щодо завершення будівництва без доплат з боку потерпілих людей. Цього дня міська влада також мала оголосити результати аудиту, призначити нового забудовника та нове фінансування проєктів.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04