Останні новини

Аварійний міст Патона у Києві: чому унікальна архітектурна пам'ятка чекає капітального ремонту вже 68 років?

Єдиний ремонт відбувся 15 років тому.

Столичний міст Патона – всесвітньо відома архітектурна пам’ятка. Та він став одним з найбільш проблемних у Києві, адже його капітально не ремонтували вже 68 років.

Журналісти Kyiv Live намагалися з’ясувати, який реальний стан переправи та які вона має перспективи.

Читайте також: Міст Метро руйнується на очах киян: хто винен у критичному стані переправи?

Зварний міст визнаний унікальним Американською асоціацію зварювальників. Єдиний раз його ремонтували 15 років тому, коли демонтували трамвайні колії.

"Київська міська рада вже роки три чи чотири піднімає питання про необхідність його реконструкції. Але тут на заваді стає Міністерство культури, тому що цей міст внесено в список загальнодержавних пам’яток," - пояснює Олександр Сергієнко, директор Інституту міста.

зображення_2021-04-29_230450.png

Фото: Kyiv Live

Ще у 2019 році заступник директора Інституту електрозварювання Валерій Позняков заявив, що термін експлуатації мосту закінчився. Та, за висновками фахівців, переправа отримувала значно більше навантаження, ніж було заплановано в проєкті.

Після останнього огляду стану мосту фахівці Інституту електрозварювання виявили суттєві пошкодження, пов’язані з корозією металу. Під час реставрації чи ремонту можна використати більш сучасні матеріали.

"Це може бути зроблено з використанням технології зварювання, а саме плавлення, в певних місцях конструкції мають бути підсилені – це може бути зроблено за разунок накладення додаткових ребер жорсткості," - розповідає Позняков.

Він також запевняє, що причина заторів, які виникають на мосту Патона, - "невдало зроблена транспортна розв’язка на магістралі у напрямку на Староноводницьку вулицю та на бульвар Дружби Народів".

зображення_2021-04-29_230751.png

Фото: Kyiv Live

Міст Патона обіцяють реконструювати до кінця 2025 року: планують повернути на переправу трамвай, зробити вело доріжки в обидва боки та розширити тротуар.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UMDQxKw5BR4" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

  • Подільсько-Воскресенський міст почали будувати в 1993 році, він повинен з'єднати Троєщину та Воскресенський масив з Подолом. Будівництво триває 28-ий рік.
  • Північний міст у Києві називають “мостом смерті”. І хоч він вважається одним з найгарніших у столиці, він ще і найаварійніший.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05