Останні новини

Багато фондів не буває: в Україні створять ще один. Навіщо і за скільки

На новий фонд в бюджеті проситимуть 500 млн гривень.

Міністерство цифрової трансформації підтримує ідею створення Фонду фондів. У відомстві боротимуться за виділення бюджетних коштів на проєкт уже в 2022 році.

Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Читайте також: Скільки Україна виплатила МВФ за 6 років і чому так сталося

"Вважаю, що 500 млн грн буде ідеально для старту", - сказав він щодо можливого обсягу такого фонду.

Ідею Фонду фондів уже обговорювали в Україні під час уряду Володимира Гройсмана близько трьох років тому разом із концепцією Фонду стартапів. Однак Фонд стартапів створили, а Фонд фондів - ні.

Керівник Офісу Національної інвестиційної ради при президенті України Ольга Магалецька наприкінці лютого повідомила, що Мінекономіки збирає робочу групу з МФО з питання Фонду фондів. 

Ідея проєкту полягає в тому, що держава дає від 10% до 20% бюджетування для цього фонду, решту надає МФО, а далі Фонд фондів інвестує в інші фонди, які, у свою чергу, - вже в конкретні компанії та проекти, переважно орієнтовані на сектори hi-tech або IT.

За словами Магалецької, як і три роки тому, може йтися про внесок держави в розмірі майже 250 млн грн, або майже $10 млн, що дасть змогу загалом сформувати фонд обсягом до $100 млн.

Нагадаємо:

  • 19 березня президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів створити національний фонд інвестицій. 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04