Останні новини

Банк нараховує відсотки по кредиту, який ви вже сплатили: що робити

Кожен має право захищати свої права у суді

Нерідко позичальники вже після повного погашення кредиту отримують від банків повідомлення про появу заборгованості. Якщо банк не дотримується умов кредитного договору, громадянин має право звернутись до суду.

Kyiv Live розповідає, що робити у такій ситуації.

кредит.jpg

Зображення з відкритих джерел

Читайте також: Як розрахувати майбутню пенсію?

Чому виникає заборгованість?

Деякі банки можуть вдаватися до таких хитрощів як:

 • продовжувати нарахування заборгованості після погашення кредиту. 
 • Іноді банківські працівники на словах клієнту кажуть, що кредит повністю погашений, але насправді якась мінімальна сума кредитної заборгованості залишається і на неї продовжують нараховуватись відсотки, а також додаються витрати на обслуговування рахунку.
 • нараховувати клієнту відсотки та штрафні санкції, що визначені умовами кредитного договору, але з арифметичними чи іншими помилками на користь банку. До прикладу, нарахування відсотків не на тіло кредиту, а на тіло з відсотками тощо.
 • нараховувати відсотки за користування кредитом і штрафні санкції за час мобілізації боржника, хоча це заборонено законодавством;
 • нараховувати заборгованість на підставі судових рішень про стягнення кредитної заборгованості з порушенням строків позовної давності.

Крім цього, банки в односторонньому порядку та без повідомлення клієнта іноді змінюють відсотки та інші платежі за договором. 

Як захистити свої права?

Якщо банк чи інша фінустанова порушує законодавство і не дотримується умов кредитного договору, то споживач фінансових послуг може звернутися до суду з позовом чи зустрічним позовом для захисту своїх прав.

У таких випадках доступні такі способи захисту своїх прав:

 • позов про визнання недійсним кредитного договору;
 • позов про визнання виконавчого напису нотаріуса щодо стягнення кредитної заборгованості таким, що не підлягає виконанню;
 • позову про зобов’язання вчинити певні дії (наприклад, здійснити перерахунок заборгованості або повернути надмірно сплачені кошти на рахунок споживача);
 • позов про зобов’язання утриматися від певних дій;
 • позов про відшкодування моральної шкоди за наявності такої.

Як отримати правову допомогу?

Найкраще звернутися до Координаційного центру з надання правової допомоги. На консультацію потрібно взяти з собою на юридичну консультацію відповідні документи: кредитний договір, банківську виписку по кредиту, отримані ухвали суду і позовні заяви, листи банку тощо.

Спеціалісти центру підкажуть, як правильно обрати спосіб захисту своїх прав, за потреби допоможуть правильно скласти заяву чи скаргу до банку

Нагадаємо:

 • Президент України Володимир Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою закон №3623, та відтепер пенсії в Україні нараховуватимуть автоматично. З часом зникне потреба вести паперові трудові книжки і стаж враховуватиметься автоматично.
 • Електронний сервіс від Пенсійного фонду дозволяє вирахувати розмір майбутньої пенсії вже зараз. Серед елементів формули забезпечення - страховий стаж, зарплата та навіть понаднормові доплати. Дані беруться з реєстру застрахованих осіб.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!
Вийти в ефір
18.05