Останні новини

Батьківський контроль: київські школи покажуть сніданки у мережі

У київських школах виступили з ініціативою в рамках проекту STOP FAKE публікувати фото сніданків школярів. Таким чином батьки сподіваються уникнути неякісне харчування у учбових закладах. 

Про це заявив в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський, передає "Київ Вечірній".

Фото шкільних сніданків публікуватимуть на офіційних сторінках учбових закладів у Facebook або у месенджерах для батьків.  До проекту до кінця тижня долучаться всі 428 столичних комунальних шкіл. Завдяки цій пропозиції міська влада зможе контролювати підприємства, що готують для дітей, та швидко реагувати у разі виявлення неякісних страв.

"Ми готові бути максимально відкритими й показати, чим насправді харчуються наші з вами діти. Перші фото вже з’явилися на офіційних сторінках київських шкіл, що дає нам можливість кожного дня контролювати процес шкільного харчування. Водночас ця ініціатива нівелює будь-які спроби спекулювати на темі харчування та викладати несправжні  фото сніданків для розпалення суспільного резонансу. Звісно, нам є над чим працювати, і пандемія додала складнощів до організації процесу харчування, але це не дає нікому права поширювати маніпулятивну інформацію, – підкреслив Валентин Мондриївський.

За його словами, такий контроль харчування стане постійним і дасть змогу відстежувати ситуацію з постачальниками харчування до шкіл.

"Ті компанії, які годують наших із вами діток, мають зрозуміти, що тепер вони під постійним контролем. І кожний їх хибний крок бачитимуть абсолютно всі батьки. Місто налаштоване залишити на ринку лише ті компанії, які надаватимуть якісне харчування у будь-яких умовах", – заявив Валентин Мондриївський.

Нагадаємо, лікар-епідеміолог, к.м.н. Олег Рубан в ефірі телеканалу Kyiv Live розповів, що Держпродспоживслужба реагує на звернення з приводу неякісного харчування в школах, а саме сніданків, протягом доби з моменту звернення. Порушникам прописаних норм по харчуванню дітей загрожують штрафні санкції від 37 тисяч, розірвання угод з адміністраціями та навіть кримінальна відповідальність.
Вийти в ефір