Останні новини

Батарейки - у кіосках, "Туалетний утьонок" - в АТБ: у МОЗ пояснили, чому і які відділи заборонили у магазинах

У кіосках можна купувати будь-які товари, оскільки вони не підпадають під дію заборони

Окремі відділи у великих супермаркетах заборонили під час локдауну для збереження конкурентних умов між різними формами торгівлі. Проте у кіосках можна купувати будь-які товари, оскільки вони не підпадають під дію заборони. 

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на Урядовий портал.

"З 8 січня забороняється діяльність побутових магазинів. Інші ж магазини можуть торгувати виключно товарами, що належать до харчових продуктів , лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, побутовою хімією та друкованою пресою на торговельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами, а також пальним", - повідомили у Кабміні.

Як зазначив головний санлікар Віктор Ляшко, такі заходи щодо закриття окремих відділів супермаркету необхідні для збереження принципу карантинних обмежень, оскільки, за його словами, минулого разу під час локдауну люди їхали до маркету винятково за іграшкою, одягом, взуттям, посудом тощо, а не за продуктами.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив, що карантинні заходи в частині торгівлі обмежують приймання відвідувачів на торговельних площах. Тоді як, наприклад, у кіосках приймання відвідувачів не передбачається.

"Постанова не передбачає припинення такої діяльності, тому з кіосків можна торгувати і кавою, і цигарками, і батарейками, адже ризики інфікуватись на відкритому повітрі значно менші, ніж у приміщенні", — зазначив Максим Степанов.

Крім того, продаж тютюнових виробів в межах торгових площ супермаркетів не підпадають під заборону, оскільки серед кодів КВЕД, які затверджені додатком до постанови №1236 і визначають перелік заборонених видів економічної діяльності під час карантину зимових канікул, торгівля тютюновими виробами відсутня.

Нагадаємо, з 8 січня розпочався локдаун, тобто - жорсткий карантин. На два тижні зачинять торговельні центри, заклади харчування, спортивні, торгово-розважальні заклади та навчальні заклади.

Водночас у Києві продовжать роботу різдвяні локації. На ВДНГ працюватиме ковзанка, гірки та атракціони. Крім того прийматимуть і у приміщеннях, проте за попереднім записом.

Вийти в ефір
15.01