Останні новини

Бейрутська трагедія: вибухівку було конфісковано з судна російського власника

Стають відомі нові подробиці трагедії в Бейруті.

Як повідомила ліванська влада, шість років тому амоній конфіскували з судна «Rhosus», який здійснив вимушене швартування в бейрутському порту. У 2013 році судно, яке ходило під прапором Молдови, мало доправити небезпечний вантаж із Батумі в Мозамбік, але через технічні проблеми зайшло в порт Бейрута. Тоді ліванська влада заборонила судну виходити в море через неналежний технічний стан.

Потім судновласник - росіянин, уродженець Хабаровська Ігор Гречушкін залишив там теплохід разом з моряками напризволяще. Після інциденту він оголосив себе банкрутом. У ЗМІ з'явилася інформація, що чотири з моряків є громадянами України - одеситами. Аж за рік їм вдалося повернутися додому.

Сам небезпечний вантаж рішенням суду було конфісковано і поміщено на зберігання до портового ангару №12. Перед трагедією двері складу було зламано, а в південній стіні складу з'явилася дірка, через яку туди міг проникнути хто завгодно.

"Вибух стався в процесі зварювання двері і виникла іскра, яка привела до спалаху вибухових речовин", - повідомляють ліванські ЗМІ з посиланням на службу безпеки.

Потужність вибуху оцінили в 1800 тонн в тротиловому еквіваленті.

Взрыв в Бейруте: Причины взрыва в Ливане (05.08.20 01:38) « За ...

Нагадаємо, 4 серпня в районі порту Бейрута стався потужний вибух. За останніми даними, в результаті вибуху 100 людей загинуло, понад 4000 постраждало. За попередніми даними в порту могла вибухнути селітра. Повідомлялося, що загинув генеральний секретар партії "Аль-Катаїб" Назар Наджарьян. Попередня робоча версія події така: почалася пожежа в складських приміщеннях блоку №12 в порту, де в одному з будинків зберігався конфіскат - небезпечні вибухові речовини або хімікати, які і стали причиною такого вибуху.


Вийти в ефір