Останні новини

Без даху над головою. Де мешкають і чи отримали житло кияни з будинку на Позняках, де торік стався вибух?

Демонтаж зруйнованого будинку призупинено у зв'язку з розслідуванням.

Деякі жителі торік зруйнованого будинку на Позняках не отримали повноцінного житла, яке обіцяла держава.

Журналісти Kyiv Live розпитали постраждалих про їхнє теперішнє житло та з'ясували, який реальний перебіг демонтажу.

Читайте також: Аварійний будинок на Позняках досі продовжують розбирати. Фото

Торік улітку в дев'ятиповерхівці на вулиці Соломії Крушельницької стався вибух газу, який зруйнував 40 квартир. Трагедія забрала життя 5 людей і лишила без даху понад 100 мешканців.

Мешканці сусіднього будинку розповідають, що ніяких робіт у будинку не ведеться, навіть меблі знаходяться у квартирах. Залишені речі вже починають гнити. 

Деяким постраждалим видали житло в найближчі тижні, зокрема, Олександру. Та чоловік зараз мешкає в гаражі свого товариша, оскільки квартира, яку він отримав виявилась непридатною для життя.

"Спочатку ми зраділи, що житло надали так швидко, ще в перший тиждень після вибуху. Та виявилося, що в квартирі немає ні води, ні світла," - зазначив він.

Кошти на житло мала видати місцева влада, такий указ видав Володимир Зеленський.

зображення_2021-04-28_235023.png

Фото: Kyiv Live

На питання, чому роботи з демонтажу так і не відбулися, журналісти отримали відповідь від Комунального підприємства з питань будівництва житлових будинків "Житлоінвестбуд-ІКБ".

"Роботи з демонтажу зруйнованої секції припинені на вимогу Київської міської прокуратури у зв'язку з проведенням будівельно-технічної експертизи для встановлення причин руйнування," - відповіли там.

А також в установі запевнили, що роботи будуть поновлені одразу після зняття заборони.

Слідство щодо вибухів ще триває.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/8lsU8dJkTNw?start=2385" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

  • Київська міська прокуратура повідомила про підозру першому заступнику голови правління АТ "Київгаз" та ще чотирьом службовим особам цього ж підприємства. Йдеться про вибух у житловому будинку на Позняках, який стався 21 червня торік.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
16.05