Останні новини

Без нього могло б і не бути Apple: українського винахідника нагородили Орденом Ярослава Мудрого в США

89-річний українець зробив беззаперечний внесок до світової науки.

Україна нагородила у США Орденом Ярослава Мудрого 89-річного Любомира Романківа — всесвітньо відомого винахідника. Завдяки його технічним розробкам людство отримало жорсткий диск, персональний комп'ютер та інтернет.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Посольства України в США.

Читайте також: Ліну Костенко хочуть номінувати на Нобелівську премію

Відомо, що Орден Любомиру Романківу вручив Посол України в Америці Володимир Єльченко, а церемонія нагородження відбулася в Генеральному консульстві у Нью-Йорку.

Любомир Романків.jpg

Володимир Єльченко та Любомир Романків. Фото: Facebook/Посольство України в США

Любомир Романків: хто він?романків.jpg

Любомир Романків. Фото з відкритих джерел

Любомир Романків — провідний науковець компанії IBM, ім’я якого внесено до національної зали винахідників США. Окрім нього, цього досяг тільки один всесвітньо відомий українець - Ігор Сікорський. Сам чоловік родом з міста Жовква, Львівської області.

Його називають “українським Ілоном Маском”, а без його винаходу всесвітньовідомої компанії Apple могло б і не бути.

Так, близько 40 років тому Романків розробив революційну технологію та започаткував еру персональних комп'ютерів. Він винайшов тонкоплівні магнітні головки для запису інформації, що стало поштовхом для появи жорстких дисків та персональних комп’ютерів. ​Зокрема, технологію Романківа для збору свого першого комп’ютера використали в Apple.

За своє життя український винахідник зробив 180 наукових відкриттів, 67 з них запатентував. Винаходи українця вивчають у найбільших університетах США, Великої Британії, Німеччини, Швейцарії, Італії, Швеції, Данії, Польщі, Японії, Кореї, Тайваню, Сінгапуру та України. Його внесок до світової науки є беззаперечним.

Нагадаємо:

  • У вівторок, 9-го березня, Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив переможців. Усього цьогоріч було представлено 51 твір у шести номінаціях.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04