Останні новини

Без паніки! Що робити, коли зламався ліфт

Поради, яких потрібно дотримуватись у разі зупинки ліфта і обриву тросів

22 листопада у київському гіпермаркеті обірвався ліфт, через аварію загинув 52-річний чоловік. Найчастіше поломки підйомників виникають у столиці через те, що частина з них вже давно відпрацювала свої належні "роки" і потребує заміни. Тому, користуючись ліфтами варто пам‘ятати основні правила.

Kyiv Live зібрав список порад, як поводитись у ліфті, якщо виникли несправності.

лифт.jpg

Пропонуємо дізнатись, що робити, якщо ліфт зупинився або обірвались троси.

 • Чому ліфт може раптово зупинитися

Ліфт може припинити рухатись через несправності механізму або перебої зі світлом. У таких випадках експерти радять не робити різких рухів, а тим більше не стрибати в кабіні. Також не бажано пробувати відчинити двері, оскільки ліфт в будь-яку мить може знову рушити.

 • Основні правила на випадок, якщо ви застрягли в ліфті

1. У жодному разі не панікуйте – піддаючись емоціям, ви не зможете мислити логічно і приймати виважені рішення.

2. Зв‘яжіться із диспетчером, натиснувши відповідну кнопку або зателефонуйте рідним. Вони зможуть викликати аварійну. Якщо ви розгубились і не знаєте, кого попросити про дзвінок – набирайте гарячу лінію міста – 15-51.

3. Якщо ви непокоїтесь про стан ліфтів у вашому будинку або загалом нервуєте через можливі "пригоди" при використанні такої техніки – сфотографуйте чи запишіть номер компанії, яка обслуговує ліфти у вашому будинку. Зазвичай контакти є біля входу.

4. Якщо у вас розрядився телефон або зникла мережа – голосно погукайте сусідів і поясніть ситуацію.

5. Експерти радять знімати теплий одяг в ліфті, що зупинився.

6. Якщо маєте з собою воду – пийте поволі, адже служба порятунку може приїхати не одразу.

Для людей із захворюваннями, які приймають препарати рівно о певній годині – краще перед виходом з дому перевіряти, чи є з собою ліки (порада стосується не лише пригод з ліфтом).

 • Якщо ви застрягли у ліфті з дитиною

Якщо ви потрапили в пригоду з ліфтом не самі, а з дитиною, то найперше опануйте себе і не показуйте свого хвилювання. Дитина може сильно злякатись, тому краще запевнити її, що все це весела пригода. 

 • Що робити, якщо обірвались троси

Загалом сучасні ліфти мають бути оснащені системою, що запобігає обриву. Так, якщо дотримуватись усіх правил безпеки, зірватись у шахту практично неможливо. Спеціальний пристрій контролює натягування канатів і блокує ліфт у разі пошкодження хоча би одного троса. До того ж, канати розраховані на вагу більшу, ніж вага ліфту.

Проте, як свідчать свіжі новини, екстремальні випадки стаються навіть у сучасних підйомниках, тому бажано знати правила поведінки у ліфті, в якому пошкодились троси.

 • Як поводитись, якщо ліфт зірвався й падає

Фахівці з Массачусетського технологічного інституту радять у випадку падіння ліфта лягти на спину. Одну руку варто підкласти під голову, щоби пом‘якшити удар. Іншою рукою бажано затулити обличчя, щоби його не пошкодили уламки. В такому положенні, на думку американських експертів, сила удару рівномірно розподілитися по тілу і вірогідність отримати сильну травму буде нижчою. 

Основні правила, яких варто дотримуватись у ліфті, який зірвався з тросів:

 • у жодному разі не плануйте стрибати в момент, коли ліфт має вдаритись об землю – краще лягти на дно кабіни і захистити голову й лице руками;
 • якщо ліфт заповнений людьми і ви не можете лягти, то сядьте на підлогу кабіни – навіть у такій позі удар не буде таким сильним, як в положення стоячи;
 • навіть якщо у ліфті обмаль місця – постарайтесь зігнути ноги в колінах. Якщо ви стоятимете на прямих ногах, то при падінні їм доведеться витримувати вантаж, що у 10 разів перевищує масу вашого тіла, а це спричинить серйозні травми. 

Також нагадуємо загальні правила користування ліфтом:

 • першими в ліфт заходять дорослі, а за ними вже діти;
 • виходять з ліфту в зворотному порядку - діти, а за ними старші;
 • при вході в ліфт маленьких дітей виймають з візочка і заносять на руках, а візочок ставлять в кабіну потім;
 • дітям бажано не користуватись ліфтами без дорослих.

Раніше ми писали, що архітектор-урбаніст розповів, чому в Києві не реконструюють історичну спадщину. Експерт зазначив, що часто інвесторам не цікаво вкладати гроші в історичні об‘єкти.

Вийти в ефір
08.03