Останні новини

Без сосисок та консервів: в Україні оновили норми харчування для шкіл

У стравах для дітей обмежать кількість солі та цукру.

В Україні оновили нові норми харчування у навчальних закладах і дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Тепер у меню не буде сосисок та ковбаси.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на допис заступника міністра охорони здоров'я, головного санітарного лікаря Віктора Ляшка у Facebook.

Читайте також: Вчені назвали 5 головних міфів про здорове харчування

Так, обмежать використання кількості солі та цукру, жирів, заборонять ковбасні вироби, сосиски, рибні консерви, адже це сприяє профілактиці розвитку надлишкової ваги та ожиріння, розвитку захворювань серцево-судинної системи. 

А також:

  • з'явиться можливість вибирати ефективну модель організації харчування з урахуванням особливостей відповідного закладу - кейтеринг, шляхом здачі харчоблока установи в оренду для організації харчування дітей і власними силами установи.
  • вперше передбачена вимога щодо організації харчування дітей з особливими дієтичними потребами на підставі медичної довідки.

Постанова уряду набуде чинності з 1 вересня 2021 року. Детальніше з нормами можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо: 

  • Діти у київських садочках почали харчуватися за кошт батьків. Рахуватимуться дні, коли дитина фактично перебувала в закладі. Це буде єдина стаття витрат для родин - усі інші сфери дошкільної освіти хочуть оплачувати з місцевого бюджету.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
14.04