Останні новини

Безкоштовне, але з нюансами: як працює послуга соціального таксі у Києві

Соціальне таксі - це пілотний проект для людей з інвалідністю, які потребують постійного пересування містом. Ініціатива має зменшити навантаження на соціальний транспорт. Адже перевезення, за інформацією КМДА, потребує мінімум 8 тисяч осіб.

Kyiv LIVE розбирався як працює ця послуга в столиці.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/07a5fMmTFOE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

"В Києві приблизно 300 тисяч людей з інвалідністю. В європейських країнах проблема вирішується підвищенням рівня безбар'єрності та доступністю громадського транспорту. Соціальне таксі, яке пропонує київська влада, звичайно полегшує життя. Але це пілотний проект, який обіцяли запустити у вересні місяці, він розрахований на 170 дітей при нормативній потребі в 300 тисяч", - прокоментував проект експерт реформ Укравтодору Павло Кушнірук.

Гроші на це беруть з бюджету міста зі спеціальної програми, а користуватися такою послугою можна буде після подачі відповідних документів.

"Щоб користуватися такими послугами потрібно зареєструватися в департаменті соціального захисту КМДА. Зараз ведуться розмови про спрощення процедури, щоб зареєструватися можна було дистанційно", - розповідає Кушнірук. 

Журналісти Kyiv LIVE спробували зателефонувати за номером, аби викликати таке таксі, однак слухавку ніхто не взяв. Після декількох спроб вдалося додзвонитися приватному перевізнику. Вартість такого перевезення становитиме приблизно 1000 гривень в один бік.  

Кияни, яким вдалося додзвонитися до служби соціального таксі не завжди задоволені.

"Є нарікання по графіку. І найбільше, звичайно, що така кількість автомобілів неспроможна задовольнити потреби", - пояснює Павло Кушнірук.

Нагадаємо, на Троєщині в Києві діти грались на даху багатоповерхівки, після чого полізли на балкон. Відповідне відео потрапило у мережу.

Вийти в ефір