Останні новини

Безкоштовно та онлайн: електронний підпис можна буде отримати в додатку "Дія"

2 вересня Кабінет Міністрів на засіданні ухвалив рішення запустити експериментальний проєкт "Смарт-Дія". Зокрема, мова йде про впровадження кваліфікованого електронного підпису у мобільний додаток "Дія".

Про це зазначається у повідомленні пресслужби Міністерства цифрової трансформації.

Тобто, в "Дії" можна буде оформити електронний цифровий підпис - ЕЦП, який широко використовується, як засіб ідентифікації при отриманні державних послуг онлайн.

"Смарт-Дія - електронний підпис, що діятиме протягом короткого періоду та гарантуватиме найвищий рівень довіри й безпеки. Смарт-Дія дозволятиме підписувати документи, отримувати адміністративні, фінансові та комерційні послуги просто зі смартфону", - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

У Diia Company відзначили, що отримання ЕЦП є найбільш часто запитуваною серед користувачів послугою. Зазначається, що користувачі додатку зможуть отримувати кваліфікований електронний підпис безкоштовно і повністю онлайн.

За даними Мінціфри, віддалена ідентифікація користувачів для формування першого кваліфікованого сертифіката буде здійснюватися на основі даних, що містяться в Єдиному державному демографічному реєстрі та єдиній інформаційній системі МВС. Протягом 6 місяців ці дані будуть використовуватися для формування короткострокового підпису в "Дії".

Підтверджувати запит користувачі будуть за допомогою технології розпізнавання обличчя.  

Нагадаємо, після реформи ринку таксі в Україні подіям онлайн-служб таксі, серед яких Bolt, Uber та Uklon, треба буде купувати спеціальний патент, щоб здійснювати пасажирські перевезення.

Вийти в ефір