Останні новини

Безпека всіх дітей важливіша: Верховний суд вирішив відсторонити нещеплену ученицю від занять

Суд постановив, що право дитини на освіту не порушено.

Верховний суд визнав правомірними рішення районного та апеляційного судів щодо слушності відсторонення нещепленої за віком дитини від навчального процесу. Це законно й безпечно для всіх учнів, у тому числі і самої дівчинки.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на рішення КЦС ВС.

Читайте також: В Україну везуть першу партію китайської вакцини CoronaVac

У розгляді справи Касаційний цивільний суд вирішив: якнайкраще задоволення інтересів дітей, тобто право безпеки, здоров'я та життя є вищим за право на освіту однієї дитини.

По суті, індивідуальне право матері не робити вакцинацію дочці виступило проти права інших батьків та дітей, яких вакцинували. Заборонивши ходити до школи без довідки, держава убезпечує і саму дівчинку, й інших дітей.

"Право дитини позивачки на освіту в шкільному навчальному закладі було тимчасово обмежено з огляду на суспільні інтереси. Водночас право дитини на здобуття освіти не порушене, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати заклад освіти за відсутності щеплень, установлені альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання, зокрема в навчальному закладі", — додали судді.

Нагадаємо:

  • З 17 березня в Ірпені посилять карантинні обмеження. Це зроблять для того, щоб уникнути потрапляння у “червону” зону.
  • Через загострення ситуації з епідемією COVID-19 в деяких містах в Україні школярів перевели на дистанційну форму навчання. Зокрема, станом на 15 березня, закриті навчальні заклади в Одесі, Львові та Івано-Франківську.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04