Останні новини

Білл Гейтс заявив про ймовірність третього щеплення від коронавірусу

Людям, які вже імунізувалися, ймовірно, доведеться отримати ще одне щеплення

Засновник Microsoft Білл Гейтс допустив, що для повного вакцинування від коронавірусу може знадобитися не дві, а три дози препарату. Людям, які вже імунізувалися, ймовірно, доведеться отримати ще одне щеплення. Це зможе запобігти серйозним випадкам ураження новими штамами вірусу SARS-CoV-2 та допомогти скоріше подолати пандемію. 

Про це підприємець заявив в ефірі CBS Evening News.

Що за нові штами COVID-19?

Ще у вересні у Великобританії вчені виявили новий штам коронавірусу. Він передається на 25-40% швидше, ніж оригінальний. Другу мутацію виявили у Південній Африці через місяць. Вона також є більш інфекційною та легше поширюється між людьми. Ще два віруси виявили в Америці (у липні) та Бразилії (грудень 2020 року). Останній поширюється приблизно так само швидко, як “британський”. Вчені побоюються, що вірус щоразу змінюватиметься, аби долати імунну відповідь організму.

Чи діє на нові штами вакцина?

Наразі вчені проводять дослідження дії вакцини на нові штами коронавірусу. За попередніми даними, препарат фірми Novavax, який показував  майже 90% ефективності, у Південній Африці діяв лише на 50-60%. Подібний результат у цьому ж регіоні виявила вакцина "Jonson&Jonson". Це свідчить про те, що нові штами менш піддаються наявним вакцинам

Як здолати мутацію вірусу? 

За словами Біла Гейтса, врятувати ситуацію, ймовірно, зможе третя доза вакцини.  

"Зараз обговорюється питання: чи потрібно нам просто забезпечити надвисоке охоплення нинішньою вакциною, потрібна така сама третя доза або ж модифікована вакцина", - зазначив філантроп. 

Наразі усі п'ять американських вакцин, планують внести відповідну модифікацію у сироватку. А люди, які вже зробили два щеплення, скоріш за все, зможуть отримати третє. 

Як скоро допоможе вакцинація?

Ізраїль, країна-лідер за швидкістю вакцинації, вже показує перші результати. Вчений Тель-авівського науково-дослідного інституту Ран Балістер та його колеги порівняли групу з 200 000 осіб старше 60 років, які були щеплені, з аналогічною групою невакцинованих осіб. Вже через два тижні після першої дози вакцини, показник зараження вакцинованої групи впав на третину. 

Якщо брати такі результати в модель траєкторії епідемії, то смертність від коронавірусу в Ізраїлі може почати зменшуватись вже на початку березня. За прогнозами 80% дорослих в країні зможуть отримати другу дозу до кінця лютого, а після можливо й третю. Тож, Ізраїль може стати першою державою у світі, що здолає епідемію. 

Вийти в ефір
09.03