Останні новини

Біля заводу Ріхерта на Подолі побудують новий ЖК: частина пам'ятки опиниться на будмайданчику

Будівництво розпочнеться вже влітку чи восени 2021 року

Поряд із заводом Ріхерта планують побудувати новий мікрорайон. Новий ЖК виросте на перетині вулиць Нижньоюрківської, Кирилівської та Мильного провулку. Територія забудови становитиме 107 497 квадратних метрів.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на видання The Village Україна.

Читайте також: Київ отримає 20 сучасних трамваїв: коли саме та які

Ділянка, де планують розгорнути нову забудову, розташована біля пам’ятки архітектури – заводу Ріхерта.

Забудовник запевняє, що територія пам'ятки не входить до кварталу. Проте одна з промислових труб буде на території ЖК, її обіцяють зберегти.

Будівництво мають розпочатися вже влітку-восени 2021 року. Поки не відомо, яка компанія буде займатись будівництвом. Інвестори кажуть, що вже отримали частину дозволів на будівництво, над рештою працюють.

Довідка

Пивоварний завод Ріхерта був побудований у 1892–1895 роках за проєктом Володимира Ніколаєва. Димова труба (одна з найстаріших, що збереглися в Києві) з’явилася тут у 1895 році. Будівлю з сушильною вежею побудували за проєктом архітектора Миколи Казанського в 1908–1909 роках.

Zz1wP2j0Uc8m-xFRc4_qFg.jpg

За останніми даними, об’єкт знаходиться у власності українського бізнесмена й колекціонера Ігоря Воронова. У 2012 році він провів закритий архітектурний конкурс на проєкт музею сучасного мистецтва, який виграло бюро ZOTOV & CO. У конкурсі також брали участь студії O.S.A., Drozdov & Partners, FORMA. Однак до реалізації проєкту справа не дійшла. Власник виставив будівлю на продаж, але не провів реставраційних робіт. Через це у 2021 році прокуратура подала на нього до суду.

Нагадаємо:

У Києві на Лютеранській 14в зводять ЖК "Linden Luxury Residences" на 140 квартир. Елітна забудова в самому центрі Києва турбує місцевих мешканців, що переживають за цілісність своїх старих будинків. Крім того, ще недобудованого гіганта вже видно з Хрещатика та вулиці Богдана Хмельницького. 

Будівництво на Поштовій площі 3-в, поряд з Річковим вокзалом триває з весни. Інформаційний щит повідомляє, що це "нежитлове приміщення", проте це "приміщення " "вимахало" вже під три поверхи та загрожує вокзалу. Активісти неодноразово висловлювали невдоволення забудовою, аж ось "вспливла" інформація, що її "кришують" Кличко та Комарницький.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
14.04