Останні новини

Близько тисячі в грудні 2019 лише в Ухані: ВООЗ оприлюднила нові дані стосовно поширення коронавірусу в Китаї

Китай поки не надав ВООЗ нові зразки для глибокого вивчення підозр

Місія ВООЗ в Китаї зробила висновок, що коронавірус міг циркулювати країною у грудні 2019 року більш масштабно, ніж було відомо раніше. Уже тоді кількість випадків в Ухані могла сягнути близько тисячі.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на CNN.

Читайте також: Статистика COVID-19 в Києві 14 лютого

Після цього відкриття представники місії хочуть отримати доступ до тисяч зразків крові китайців, які країна поки не надає. Зразки, які надали китайські медики - 100 лабораторно підтверджених та 74 за клінічними симптомами пацієнтів - були тяжкі ранні випадки. Оскільки за картиною інфікування, близько 15% захворювань - це важкий перебіг хвороби, це дозволило припустити, що кількість хворих на той час в Ухані сягала +-1000.

Команда ВООЗ також вперше добула 13 різних генетичних видів коронавірусу із ранніх зразків зараження - така кількість може свідчити про те, що хвороба циркулювала довше, ніж лише з грудня 2019 року.

"Ці дані відповідають іншим аналізам, що вірус з’явився в людській популяції раніше грудня 2019 року і що існував деякий час, перш ніж був вперше виявлений на ринку Ухані", - сказав Едвард Холмс, вірусолог з Австралії.

Голова місії Петер Ембарек зауважив, що у наступну поїздку експерти сподіваються отримати тисячі зразків з Уханського банку крові. Хоча деякі технічні моменти справді заважали доступу до цих даних, у ВООЗ зауважили, що не змогли вивчити інші аналізи, бо багато з них було викинуто через кілька тижнів або місяців. Усе залежало від мети забору.

Реакція Китаю

Офіційний Пекін відреагував на критику США щодо надання доступу до найперших даних про коронавірус. Китай зауважив, що Америка сама сильно підірвала довіру до ВООЗ та завдала шкоди міжнародній співправці щодо COVID-19.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.03