Останні новини

Бо не написав українською: суд повернув Черновецькому позовну заяву щодо статусу російської мови

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив повернути Леоніду Черновецькому позовну заяву щодо статусу російської мови. Позивач просив суд зобов’язати Кабінет Міністрів України внести до Верховної Ради України проект закону про надання російській мові статусу державної, а також визнати протиправною бездіяльність Уряду, яка, на його думку, полягала у невнесенні вищезгаданого законопроекту на розгляд Парламенту.

Про це зазначається у повідомленні пресслужби ОАСК.

Суд встановив, що при складенні позовної заяви позивачем не було дотримано вимог Кодексу адміністративного судочинства України, положень Конституції України щодо статусу державної мови та сфер її застосування. Суд залишив позовну заяву без руху та надав строк для усунення недоліків, зокрема, шляхом викладення позову державною (українською) мовою.

Однак, документів на усунення недоліків позову, в тому числі клопотань про продовження строку для їх усунення чи доказів неможливості надання витребуваних документів, до суду не надходило. Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява була повернута позивачеві.

Нагадаємо, 9 серпня екс-міський голова і екс-голова Київської міської ради Леонід Черновецький подав позов до суду, де просить надати російській мові статусу державної. Зараз судом вирішується питання відкриття провадження. 

Вийти в ефір
03.12