Останні новини

Болгарія оголосила ще одного російського дипломата персоною нон ґрата

У МЗС Болгарії заявили, що не зацікавлені в розриві дипломатичних відносин з Росією.

Міністерство закордонних справ Болгарії оголосило російського дипломата персоною нон ґрата. Водночас відомство звернулося до правоохоронних органів Росії з проханням сприяти в розслідуванні вибухів на болгарських збройних складах.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на місцеве видання Nova.

"Міністр закордонних справ Катерина Захарієва провела ґрунтовну і серйозну розмову з послом Російської Федерації в Софії. Болгарія хоче підтримувати рівноправні та взаємовигідні відносини з Росією й у зв'язку з цим наполягає на активному та ефективному сприянні з російської сторони в проясненні обставин інцидентів на нашій території", — повідомили у МЗС Болгарії.

Захарієва заявила російському послу про абсолютну недоречність публічних коментарів російських офіційних осіб. Вона підкреслила, що МЗС Болгарії залишає за собою право вжити заходів у відповідь, і закликала посла Росії припинити дії, несумісні з Віденською конвенцією про дипломатичні зносини.

"Ми партнери та союзники в ЄС і НАТО, але це не означає, що у нас є власники, як ви недавно заявили ЗМІ. Болгарські служби працюють тільки в інтересах наших національних інтересів", — сказала Захарієва послу Росії.

У МЗС країни також зазначили, що російські правоохоронні органи мають надати допомогу в розслідуванні вибухів на болгарських збройних складах та отруєнні трьох болгарських громадян, щоб встановити винних і притягнути їх до відповідальності.

Напередодні прокуратура Болгарії заявила, що бачить підстави для припущення про зв’язок між спробою отруїти торговця зброєю Еміліана Гебрева і вибухами на військових складах у Болгарії та Чехії і причетність до цих інцидентів громадян РФ.

За словами глави болгарського МЗС, вибухи на фабриках боєприпасів у країні не могли статися без відома на найвищому рівні в Росії.

"За останні півтора року ми вислали багато російських дипломатів. Ми реагуємо щоразу, коли вважаємо, що на території Болгарії відбуваються неприйнятні та ворожі дії", — заявила Захарієва.

Вона додала, що Болгарія не зацікавлена в розриві дипломатичних відносин з Росією.

Болгарська прокуратура звинуватила трьох росіян в замаху на Гебрева у 2015 році з використанням речовини, дуже схожої на "Новічок". Серед них був російський шпигун Денис Сергєєв, який нібито подорожував під вигаданим ім'ям Сергія Федотова і, як з'ясувалося, мав зв'язок зі справою Сергія Скрипаля.

Нагадаємо:

  • 26 квітня Росія оголосила співробітника посольства України персоною нон ґрата. Він має покинути країну до 30 квітня включно.
  • У понеділок, 26 квітня, у МЗС анонсували вислання з України російського дипломата у відповідь на дії Москви.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
08.05