Боролися до останнього: що відомо про українських бійців, які загинули під Шумами
Четверо бійців ЗСУ загинули в результаті обстрілів російсько-окупаційних військ.
На Донбасі біля селища Шуми в результаті обстрілів російсько-окупаційних військ загинули четверо бійців Збройних сил України. Військові йшли перевіряти закинуті на їхні позиції терористами міни, після чого у сапера вистрелив ворожий снайпер. На допомогу прийшла група евакуації, яка опинилася в засідці. Захисників обстрілювали з висот, а бій тривав півтори години.
Kyiv Live з посиланням на видання Obozrevatel розповідає все, що відомо про полеглих воїнів.
Читайте також: Хомчак розповів подробиці обстрілів під Шумами, де загинули четверо українських військових
Сергій Гайченко
Фото: Facebook
26-річний військовий був родом із села Михайлівка, що на Дніпропетровщині. Місцева жителька розповідала, що чоловіки з фронту поверталися пораненими та контуженими, але Сергій став першим з населоного пункта, хто живим не повернувся.
"Село шоковане, всі готуються до похорону. Дуже шкода його маму Ольгу Іванівну, хороша сім'я. Мама багато років працює вихователькою в нашому дитячому садку. Її всі знають, вона ж багатьох наших молодих жителів змалку виховувала. На жаль, мама з татом давно розлучилися, хоча батько підтримує добрі стосунки з дітьми. Вони обоє гідно виховали своїх синів. У Сергія ще є і молодший брат, який зараз працює в Михайлівці", – розповіла жінка.
Коли Сергій закінчив школу, то почав навчатися у технікуми. У 2015-му році його призвали на службу у Київському окремому Президентському полку. Також він брав участь у параді до Дня Незалежності України.
Сергій Гайченко (праворуч). Фото: Facebook
"Він сам зголосився йти воювати, може, хтось і відсиджується, не хоче йти на фронт, а Сергій тоді сказав: "Хто, крім мене, допоможе там?" І ось він по життю такий був, завжди перший кидався допомагати. Того дня, наскільки ми знаємо, він першим пішов виручати своїх товаришів і його вбив снайпер. Для нас це велика втрата", – згадує військового директор місцевої школи Вадим Сафроненко.
Мама загиблого бійця важко переживає його утрату. Біля неї чергують родичі, близькі люди та медики. Тіло її сина доставили у рідне село увечері 29-го березня.
Максим Абрамович
Максиму було 27 років, а все життя його виховувала мама, у якої він був єдиною дитиною. Вона працювала медиком, але вже багато років їздить заробляти гроші у Європу.
"Вона почала їздити по заробітках заради добробуту свого єдиного сина. Сам Максим був найкращою людиною в усьому світі. Зараз усе місто в жалобі, навіть люди, які не знали його за життя, тужать за ним. Абрамушко, спочивай з миром", – розповіла знайома загиблого Юля.
Фото: Facebook
А його однокласник Григорій наголосив, що Максим був чуйним, чесним, справедливим і завжди готовим прийти на допомогу. Він також згадав, що той ще у школі захопився бойовим гопаком.
Абрамович навчався у Харківській академії внутрішній справ, але правоохоронцем не став. Після закінчення навчання у 2017-му році він підписав контракт і пішов на фронт. Після трьох років служби він повернувся, з'їздив до Одеси, заробив грошей у Європі, але, повернувшись, заявив, що хоче займатися тим, що вміє.
"Пам'ятаю, що в лютому у нас була зустріч випускників, якраз 10-річчя. Але Максим приїхати не зміг, він уже був в учебці. І приблизно 15 лютого їх відправили в зону АТО", – зізнався Григорій.
Максим пообіцяв матері, що повертається на фронт лише на півроку.
Сергій Коваль
У загиблого 43-річного підполковника залишилися дружина і двоє дітей — 4-річна донька і 17-річний син. Сам Сергій брав участь у миротворчих операціях, в зоні ООС знаходився з перших днів, а також командував загоном із пошуку і знешкодження вибухових пристроїв.
Фото: Obozrevatel
Він родом з села Рихта, але жив у Кам'янці-Подільському, де вже оголосили траур.
"Дуже турботливий батько. Спокійний, витриманий, з гідністю. Багато хто відсиджується вдома або в штабах, а він був саме на фронті. Воював і переживав за молодих бійців. Дуже шкода", – розповів знайомий Сергія по службі.
Фото: Obozrevatel
Його однокласниця Наталя поділилася, що він старанно вчився, любив футбол та брав активну участь у житті класу під час навчання.
"Завжди відповідальний, справедливий, з повагою ставився до дівчаток і до вчителів. Він ще в школі хотів стати військовим. У нас дуже дружний клас, і після закінчення ми збиралися разом щороку. Сергій не пропускав жодної зустрічі, і завжди був тамадою цих заходів. Він дуже любив життя", – додала вона.
Сергій Барнич
Саперу Сергію Барчину було 47 років, сам він родом із Калуша. У нього залишилися літні батьки.
Фото: Facebook
"Мої співчуття батькам, які любили, переживали, молилися і пишалися своїм синочком. Плачу разом з вами. Вічна пам'ять вашому синочку-герою", – написала знайома родини Леся Ємець.
У 2020-му році його нагородили грамотою Калуського мера і медаллю "За честь і патріотизм".
Нагадаємо:
- 25 березня окупанти 8 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі. За минулу добу обійшлося без втрат та поранених серед українських військовослужбовців.
- 26 березня у районі Шумів на Донеччині бойовики влаштували мінометний обстріл. В результаті загинуло четверо українських воїнів, двоє отримали поранення.
- Українська сторона не відразу змогла евакуювати поранених бійців та забрати тіла загиблих героїв. Але після тривалих перемовин за участю ОБСЄ це таки вдалося зробити.
Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!