Останні новини

Боротьба за Нацдепозитарій: чинний глава звинуватив кандидата у маніпуляціях та надав докази

Масенко був помічений у махінаціях з цінними паперами.

Головою наглядової ради Нацдепозитарію можуть призначити директора ТОВ “Бізнес-Оріентед” Олександр Масенко. Однак чинний глава наглядової ради Олександр Данилюк заявив, що Масенко у 2014 році брав участь в підозрілій операції з цінними паперами.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на НВ Бізнес.

Читайте також: НБУ перерахує до бюджету менше грошей, ніж повинен: скільки мільярдів "загубилося"

Данилюк має на увазі операції, які проводилися в серпні і вересні 2014 року компанією “Майстер Брок”. Операції проводилися в інтересах двох клієнтів — Масенко і кіпрської MUNDAN HOLDINGS LIMITED.

У 2017 році Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку через ці операції наклала на компанію “Майстер Брок” санкції. У постанові Нацкомісії з цінних паперів зазначається, що подібні операції свідчить про відсутність очевидного економічного сенсу або очевидної законної мети в укладених біржових угодах.

За словами чинного глави наглядової ради Нацдепозитарію Олександра Данилюка, в НБУ не були обізнані про цю ситуацію і участі в ній Олександра Масенко. Також він додав, що крайній термін, коли НКЦБФР могла запропонувати іншого кандидата на пост голови наглядової ради, замість Олександр Масенко, закінчився 20 квітня.

За підсумками розслідування Комісія з цінних паперів наклала на компанію Майстер Брок штраф в розмірі 170 тисяч гривень.

Також в коментарі виданню Олександр Данилюк зазначив, що як причину зміни голови наглядової ради Нацдепозитарію в Комісії з цінних паперів назвали бажання “підвищити“ ефективність роботи, проте конкретних прикладів не привели.

Нагадаємо:

  • Нацбанк завершив робочі зустрічі в межах Весняних зборів Міжнародного валютного фонду та Світового банку. Цього року всі питання розглядались через призму впливу пандемії на світову економіку та заходи для виходу з кризи.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05