Останні новини

"Борщагівка - бо у Києві їдять багато борщу": Євген Клопотенко в ефірі Kyiv Live про автентичність українських страв

Клопотенко розповів, що вареники не є національною стравою

З давніх-давен українці славляться своєю кухнею: знаменитий борщ, галушки, пампушки, банош, печеня тощо. Гостем нового випуску ток-шоу Люди великого міста на телеканалі Kyiv Live був Євген Клопотенко та розповів, як та чому він домігся, аби борщ офіційно зареєстрували в Україні, як національну страву.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: Ольга Сумська розповіла, як допомогти безпритульним тваринам у люті морози

Суперечки за приналежність певної страви до кухні окремого народу тривають не лише в Україні, а й у цілому світі. Десь вони у жартівливій формі, а десь - у агресивній. Нещодавно, Євген Клопотенко домігся того, аби борщ офіційно зареєстрували, як національну страву. Тоді він назвав її частиною української ідентичності та нашою національною цінністю.

Чому ж за приклад ідентифікації народу було взято саме борщ?

"До прикладу, вареники були придумані на території Туреччини і називалися вони "дюшвара". Це такий собі різновид вареників. Потім вони розвинулися у Центральну, Східну Європу і утворилися равіолі, пельмені, вареники, тому це сто відсотків не є автентично нашим. А от про борщ були згадки та офіційні дані, що він був створений саме на теренах України. Тому, вочевидь, я взяв те, що є фактажем. У 1536 році один з чоловіків німецького походження подорожував до Москви і записував усе, що відбувалося. Відтак, він потрапив до Києва та побував біля річки Борщагівки (нині - Нивки) . Мандрівник запитав, звідки пішла така назва, на що йому відповіли, що у Києві багато їдять борщу. До того ж, у часи Київської Русі була страва Барщ (у перекладі з тюркської мови - буряк).Очевидно, що це була страва, приготована на відварі із буряку, схожа на сучасний рецепт борщу. Перший записаний рецепт борщу знайшли у Харкові", - прокоментував Євген Клопотенко.

<iframe width="676" height="507" src="https://www.youtube.com/embed/cpEn6kzop3g" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
04.03