Останні новини

Ботсаду імені Гришка виповнилося 85 років: яким було улюблене місце киян. Фото

Національний ботсад імені Гришка 17 вересня святкує 85 років. На честь ювілею ботанічний сад радує око зеленими насадженнями та історичними панорамами. Працівники згадали історію та особливості найвизначнішого парку Києва. А телеведучі Kyiv Live дізналися, під якою шовковицею Кобзар малював Видубицький монастир.

Kyiv Live нагадає киянам історію ботсаду та передає вітання з днем народження від працівників ботанічного саду.

Історія

Будівництво ботанічного саду розпочалося восени 1935 року. Невдовзі був затверджений план будівництва, який передбачав створення колекції дерев та чагарників (дендрарію), системи трав’янистих рослин, ділянок культурної флори та ділянок акліматизації нових корисних рослин з перспективою впровадження в різні галузі господарства.

Здійснення проекту натикалося на значні труднощі не тільки із-за неповного фінансування, але й з труднощами відселення з 2/3 території приватних осіб та кількох організацій, які розташовувались на території майбутнього ботанічного саду. Та не зважаючи на це до початку Другої світової війни було зібрано близько 1050 видів рослин під відкритим небом і майже 1000 оранжерейних рослин.

Після другої світової левову часту колекцій було втрачено, але активно йшло відновлення саду.

На той час сад вже був самостійною установою і силами його тогочасного очільника, українського вченого-ботаніка і селекціонера, академіка Миколи Гришка коекція була поновлена. Ботсад влаштовував безліч наукових експедицій в різні кутчоки світу, аби заново побудувати флористичний рай.

Відкриття саду для масових відвідувань сталося 29 травня 1964 року і з того часу Ботанічний сад гостинно приймає щорічно більше третини населення Києва. Число відвідувачів в останні роки перевершило 1 млн. на рік.

Як виглядав сад Гришка

Таким був знаний киянами парк у 20 сторріччі:

Фото установи - Боскети

Национальный ботанический сад им. Н.Н.Гришко НАН Украины, Киев - retroua.com

Наші ведучі вже встигли поспілкуватися з працівниками ботанічного саду та жителями Києва. Виявляється, тут купа знамених місць:

"Декілька дерев є по 300-400 років. Можете посидіти під шовковицею Шевченка, там де сидів Тарасик та малював Видубицький монастир. Тут є видова точка Карпати, де видно увесь ботсад як на долоні, та лівий берег також. Про що ми єдине журимося, що в нас немає водойм", - розповідає Микола Шумик, заступник директора ботсаду з наукової роботи.

Він також розповів, що надихається силою від дубів, а кияни вірять. що від обнімашок з могутнім велетом здійсняться усі мрії.

Своїми емоціями від роботи поділився і садівник Вадим Остап'юк. До ботсаду привозять дерева з різних куточків світу і їм треба прижитися, чому дуже радіють працівники:

"Зокрема, це магнолії. Якраз у нас є алея з неофіційною назвою гінгова алея. Одне з найдавніших дерев на землі, ще пам'ятає динозаврів".

По сектрету нашим ведучим киянки розказали, що люблять приходити до ботсаду коли квітнуть бузки та магнолії. І привітали улюблене місце зі святом та подякували за можливість бігати серед пахощів.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/EUvQMtgbMHI" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, у ботанічному саду імені Гришка, що на Печерську, цвіте так званий "Трояндовий струмок". Це - окрема експозиція із троянд розміщена окремо від розарію – під сакурами.

Теги:
Вийти в ефір