Останні новини

Біткоїн: що це таке і з чим його їсти: трейдер Ігор Порох розповів усі секрети криптовалюти в ефірі Kyiv Live

11 січня ціна на біткоїн у світі знизилась на майже 10 тисяч доларів

Біткоїн - це слово, яке ми чуємо зараз все частіше. Поки курс гривні нестабільний, найпопулярніша криптовалюта впевнено набирає обертів.

У прямому ефірі Kyiv Live спеціаліст із криптовалюти, аналітик і трейдер Ігор Порох розповів, як зберігати, заробляти та що взагалі таке цей біткоїн.

Ігор почав торгівлю на криптовалютному ринку ще у 2017 році, з 2013 почав торгувати на фондовій біржі Америки. 

Експерт додає, що падіння або зростання біткоїна можна технічно спрогнозувати, якщо є навички трейдингу та торгівлі. 

Що таке біткоїн?

Біткоїн - перша з віртуальних валют, яка захищена від зламування низкою криптографічних методів. Концепт валюти озвучила у 2008 році особа чи група осіб під нікнеймом Сатоші Накамото. Ця електронна валюта є фактично математичним кодом, який, за словами творців, неможливо підробити чи викрасти. З її допомогою можна здійснювати покупки та інші операції, обмінювати на іншу валюту тощо.

Розбираємо питання біткоїну на прикладі хлібу:

Можемо уявити, що буханець хлібу - це один біткоїн. Сьогодні зранку, 12 січня, ціна на біткоїн була 36 тисяч доларів США за одиницю. 1 біткоїн дорівнює 100 мільйонам так званих Сатоші. Виходить, що 1 Сатоші зараз можна купити за 0.00036 центів. 

Аби взаємодіяти біткоїнами між собою, до прикладу, відправнику потрібна адреса акаунту отримувача. Аби створити цей акаунт, потрібно зайти на сайт Blockchain.info та зареєструвати власний гаманець. 

Свої біткоїни можна зберігати такими способами:

  • на веб-ресурсі. Там при реєстрації потрібно запам'ятати 12 слів, аби в подальшому змогти відновити доступ до свого акаунту, вигадати пароль. Не потрібен ні паспорт, ні код чи номер банківської карти.
  • на централізованій біржі, попередньо створивши там акаунт за допомогою електронною пошти та номеру телефону.
  • апаратний гаманець. Пристрій нагадує флешку і зручний у використанні. Щоб витратити криптовалюту через апаратний гаманець, потрібно спочатку підключити його до ПК, смартфона або планшета. Апаратні криптогаманці зберігають приватні ключі окремо від уразливого обладнання, підключеного до інтернету.

Як заробляти на біткоїнах?

"Існують біржі, які створили попит на певний актив. Я, наприклад, хочу придбати, а хтось продати. Вчора (11 січня - ред.) стався обвал біткоїна майже на 10 тисяч доларів через те, що їх було продано на 2,2 мільярди доларів. Із біткоїнами працює традиційна економічна система: попит - пропозиція",- розповів Ігор Порох.

Він додав, що найпростіший спосіб отримання прибутку – це торгівля криптовалютою або криптотрейдинг. Цей спосіб підходить для тих, хто готовий активно здійснювати операції і проводити багато часу, аналізуючи тренди на крипторинку. Інший варіант – це покупка криптовалюти і її зберігання тривалий час в розрахунку на зростання її вартості.

Також можна займатися майнингом – добування цифрових валют за допомогою обчислювальних потужностей. Крім того, можна інвестувати свої гроші в токени, які емітує компанія, що виходить на ICO (первинне розміщення токенів, аналог IPO на фінансовому ринку).

Дивіться сюжет Kyiv Live, аби дізнатися більше про сучасну криптовалюту:

<iframe width="784" height="441" src="https://www.youtube.com/embed/GXoUiGOhsz4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, шахраї від імені головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка телефонували його знайомим.  Зловмисники розповідали, нібито сам Ляшко потрапив у скрутне становище та просили перерахувати гроші на карту.

Теги:
Вийти в ефір
15.01