Останні новини

Було $3 за дозу, стало $17,85: НАБУ розпочало розслідування щодо закупівлі китайської вакцини за найвищими цінами в світі

Відомство розслідує справу щодо зловживання службовим становищем

3 лютого Національне антикорупційне бюро України розпочало слідство щодо можливих зловживань при закупівлі китайської вакцини проти коронавірусу компанії Sinovac Biotech. Через приватну фірму-посередника її закупили по $17,85 за дозу.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Раду громадського контролю НАБУ.

Читайте також: У мережі відреагували на бажання Зеленського вакцинуватися від коронавірусу в прямому ефірі

На початкових етапах ДП Медичні закупівлі розпочало перемовини щодо закупівлі вакцини за орієнтовною вартістю близько $3 за дозу. Така ціна обговорювалась і на фінальній стадії договірного процесу.

Згодом міністр охорони здоров’я Максим Степанов зупинив цей процес та доручив розпочати перемовини щодо закупівлі китайської вакцини у Sinovac Biotech. Оприлюднена ціна закупівлі однієї дози стала найвищою у світі, при тому що "загальна ефективність" вакцини під час останнього етапу тестувань у Бразилії показала лише 50,38 %. 

Рада громадського контролю звернулась із заявою до НАБУ та орган почав досудове розслідування за попередньою кваліфікацією “зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки”.

набу.jpg

Джерело: Рада громадського контролю НАБУ

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
01.03