Останні новини

Були готові ще в 2017-му: мережею розлетілись постери про анексію Криму на прикладі відомих брендів

Реклама швидко заполонила соцмережі

Рекламне агентство TABASCO створило постери про окупацію Росією українського Криму. Креативники на прикладі назв всесвітньо відомих брендів показали, що вкрадена

частина має значення. Так, на постерах назви лавмарок за допомогою нехитрої

маніпуляції перетворюються на слова, що викликають зовсім інші емоції.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на сторінку креативного директора TABASCO Олександра Смірнова.

смирнов.jpg

Знімок екрану

Після публікації постерів реклама стала вірусною та швидко розлетілась мережею. Креативом поділились навіть на офіційний сторінках українських диппредставництв. 


78eGZO1H_l.jpg

Знімок екрану

Зараз публікації про постери можна знайти у соцмережах Reddit, Twitter, LinkedIn, Facebook.

старбакс.jpg

Фото: facebook.com/alexander.smirnov.5

“Вкотре переконуюсь: ніщо не може зупинити ідею, час якої настав. Кейс чекав

свого релізу з 2017 року, і шалений розголос, який він отримав, є прикладом

справжнього органічного вірусу. Ці постери - соціальний проект TABASCO,

створений для того, аби весь світ не забував, що Крим - це Україна”, -

креативний директор TABASCO Олександр Смірнов.

дисней.jpg

Фото: facebook.com/alexander.smirnov.5

адидас.jpg

Фото: facebook.com/alexander.smirnov.5

Найгучніші скандали із зображенням Криму на картах

Після анексії Кримського півострова у 2014 році, коли більшість європейських країн визнала незаконним вторгнення Росії на українську територію, тим не менш, дехто зі світових брендів та компаній дотримуються неоднозначної політики в зображенні Криму на мапі світу.

ФІФА

фіфа.jpg

Фото скріншот

Так, у Москві під час презентації офіційної емблеми Чемпіонату світу-2018 на "Большом театре" помітили відео карти Росії з Кримом. Після ноти протесту від МЗС ФІФА вибачилася та запевнила, що прибере відеоряд. За їх словами, візуалізацією промо займалося російське агентство - у тому році РФ була приймаючою стороною.

"Ми шкодуємо про будь-які незручності, спричинені цим прикрим інцидентом, і запевняємо Вас, що будемо у майбутньому більш уважними до матеріалів, вироблених третіми сторонами", - заявив у листі Генеральний секретар ФІФА Жером Вальке.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UHIwLGex2Ks" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Американська газета

карта.pngВидання FP у 2015 році помітило, що одна з найтиражованіших американських газет USA Today розповсюдила випуск свого примірника з картою України, де Крим був зафарбований російськими кольорами. Така ілюстрація "красувалася" на першій шпальті. Ніхто зі ЗМІ так і не прокоментував скандальне рішення редакції, тож не відомо, чи було це здійснено умисно, чи через помилку.

"Російський" Крим у німецькому підручнику

В одному з підручників, схваленому Федеральним відомством у справах міграції та біженців, анексований півострів також з'явився у російських кольорах. Після багатьох звинувачень авторів посібника, фотобази, яка надала таке зображення, виявилося, що "крайньою" була маловідома фірма  Kartox JM, повідомило DW. Саме вона надала фотобанку Fotolia таку мапу, при чому така ж помилка була присутня і на офіційній сторінці Twitter, фото з якої потім видалили. Компанія вибачилася, але пояснила, що "у світі є багато спірних регіонів". Посольство України в Німеччині тоді звернулося до компанії TELC, що займалася друком підручників та самого відомства у справах біженців.

"Згадану інформацію ми сприйняли з обуренням, оскільки, по суті, йдеться про - свідоме чи несвідоме - введення в оману численних користувачів цих навчальних матеріалів", - сказав тоді DW Андрій Мельник, посол України в Німеччині.

крим.jpg

Скріншот

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04