Останні новини

"Бурий ведмідь із вівцею циганочку танцюють": зоозахисники обурилися підручником із цирковими тваринами

У коментарях українці також в шоці від змісту "Букваря".

У шкільному підручнику "Буквар" для першокласників помітили пропагування експлуатації тварин. Зоозахисники вважають, що оптимістичне зображення цирку зі звірами формуватиме в дітей уявлення, що використовувати їх — нормально.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пост ГО UAnimals.

тварини.png

Читайте також: У Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка зацвіла ліщина

тварини 1.png

"Буквар" для першачків містить цілий розділ з віршиками та короткими текстами, де описують як працівники цирку "катаються на свинях", а тварини всілякими химерними способами розважають відвідувачів. Популяризація таких розваг, вважають зоозахисники, згубна і для дітей, і для тварин. Малечі це може прищепити хибне уявлення, що людина має домінувати над тваринами, як це роблять дресирувальники. Так само як упевнити їх, що ідея "сильний підкорює слабкого" — правильна.

Діти не здатні критично мислити до 9 років і сприймають усе буквально, тож у майбутньому можуть почати вважати, що таке циркове ставлення до тварин — норма.

"Міністерство освіти і науки України, коли шкільні підручники нарешті будуть проходити бодай якусь експертизу на науковий характер, академічну доброчесність, відсутність дискримінаційних висловлювань, а також відсутність пропаганди негуманного ставлення до тварин? Ми живемо у 21 сторіччі й подібним речам — не місце в нашому суспільстві та культурі, особливо ж у підручниках наших дітей", — обурилися активісти.

українська мова.jpg

дельфіни 1.jpg

Вони також пригадали підручники з української мови (один з авторів — відомий мовознавець Авраменко) та основ здоров'я, де схвалюють дельфінотерапію та дельфінарії, які, за словами експертів, також дуже шкідливі для савців.

дельфіни.jpg

Підручники, до яких виникли претензії у зоозахисників. Фото: UAnimals

У коментарях українці одностайно підтримали позицію громадської організації.

коментарі підручник

Нагадаємо:

  • Кожного року з 1 квітня по 15 червня настає "сезон тиші". Це період, протягом якого у лісах забороняються будь-які заходи, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою. 
  • На Харківщині дев'ятикласник пішов під лід у місцевому ставку, коли намагався врятувати собаку. На жаль, підліток потонув.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04