Останні новини

Через 30 років пенсія може становити 18% від зарплатні: чому та як запобігти зниженню виплат

Кабмін пропонує щороку 1 березня перераховувати пенсії усім громадянам

Від сьогодні, 1 березня, українцям підвищать пенсії, згідно з відповідним рішенням Кабміну. Індексація складе 11%, а надбавки отримають близько 8 мільйонів громадян. Очільниця Міністерства соціальної політики України Мар'яна Лазебна, в свою чергу, обурюється недофінансуванням солідарного рівня пенсії та впевнена, що пенсії в державі значно знизяться.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: Кому саме підвищать пенсії та як розрахувати надбавкушмигаль.png

В Україні переіндексують виплати пенсіонерам. Фото: скріншот

Кабмін пропонує підвищувати пенсії автоматично, перерахунки планують проводити щороку 1 березня.

Відтак, як зазначили у Міністерстві соціальної політики, 1 березня перерахували мінімальну пенсію для тих, хто виконав умови стажу, на 100 гривень:

  • Жінки, які мають 30 років стажу та чоловіки зі страховим стажем роботи 35 років від сьогодні отримуватимуть мінімальну виплату 2 200 гривень.

індексація на 11% зачепить тільки тих, хто вийшов на заслужений відпочинок за такими законами:

  • "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (у зв'язку з віком за загальними правилами);
  • "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (військові);
  • "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (чорнобильці).

"Ми хочемо, аби індексація пенсій з 1 березня щороку здійснювалася всім без винятку категоріям пенсіонерів, включаючи науковців, військовослужбовців та іншим категоріям, котрі до цього індексації пенсій не мали. Цього року ми встановлюватимемо додаткові доплати, які отримають люди старше 75-ти років",- прокоментував прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Глава Мінсоцполітики б'є на сполох Мар'яна Лазебна впевнена, що пенсії в Україні можуть значно знизитись. Усе через відсутність накопичувальної пенсійної системи, яка б існувала паралельно з нинішньою. Тож вже через 30 років пенсії можуть становити лише 18% від зарплатні.

"У країні з такою демографічною ситуацією, тіньовим ринком праці та трудовою міграцією, як в Україні, не може існувати тільки солідарний рівень пенсії. Він завжди буде недофінансованим. Якщо нічого не міняти, через 30 років пенсія становитиме не більше 18% заробітної плати. Зараз - 29%. А раніше було навіть 56%",- підкреслює Лазебна.

<iframe width="857" height="482" src="https://www.youtube.com/embed/AaS4i_xbWls" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
23.04