Останні новини

Через карантинні обмеженні пасажиропотік аеропорту "Бориспіль" впав до рівня 2009 року

У Міжнародному аеропорту "Бориспіль" порахували, наскільки зменшився пасажиропотік під час карантину. "Бориспіль" втратив понад дві третини пасажирів у порівнянні з минулим роком.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби аеропорту.

"Сумарний пасажиропотік за 9 місяців поточного року склав 4 058 215 пасажирів, що на 65% менше, ніж за аналогічний період 2019 року", - зазначають у повідомленні.

За підсумками вересня 2020 року стало відомо, аеропорт "Бориспіль" обслужив 554 485 пасажирів. Це - утричі менше, ніж за аналогічний період минулого року. У вересні 2019 року послугами аеропорту скористалися 1 млн 649 тис. пасажирів.

"Високий сезон 2020 для авіаційної галузі закінчився. У зв’язку з обмеженнями, які прийняв уряд України в серпні цього року, не тільки не відбулась вереснева хасидська програма – разом з тим аеропорт недоотримав 30% пасажиропотоку", - прокоментував Павло Рябікін, генеральний директор Міжнародного аеропорту “Бориспіль”.

За дев'ять місяців цього року також знизилася кількість трансферних пасажирів у порівнянні з минулим роком. За період з січня по вересень 2019 року через "Бориспіль" літали 2 млн 597 тис. трансферних пасажирів - це 22,4% від загального пасажиропотоку.

За аналогічний період 2020 року в аеропорту були обслужені 418 тис. трансферних пасажирів (10,3% від загальної кількості пасажирів).

"Хабова модель стала нереалістичною - ми недорахуємося близько 3 млн трансферних пасажирів. Авіаційна галузь скоротила свої витрати настільки, наскільки це було можливо, з метою вистояти в складний період. Карантинні обмеження країн продовжують бути стоп-фактором для пасажирів", - додає Рябікін.

В аеропорту прогнозують, що показники пасажиропотоку по завершенню року за 2020-й впадуть до рівня 2009 року.

Нагадаємо, з 2 жовтня у міжнародному аеропорту “Бориспіль” запустили лінію швидкого ПЛР-тестування пасажирів на COVID-19. Результати аналізу можна буде отримати за шість годин. Вартість тесту становить 1500 грн.

Вийти в ефір