Останні новини

Через небезпечну тонку кригу на водоймах загинули понад 20 осіб: як уберегти себе та дитину

Під час відлиги особливо важливо пам'ятати і нагадувати дітям про правила безпеки

В Україні з початку лютого у водоймах втопились не менше 23 осіб. Причиною стала небезпечна від температурних перепадів крига, якою прогулювались люди. 

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на  Державну службу з надзвичайних ситуацій

В одному з відомих випадків дітям пощастило -  їх встигли врятувати. 

"Показовим є випадок, що трапився 17 лютого на Миколаївщині. На Тилігульському лимані, неподалік с. Коблеве, Березанського району, троє хлопчиків — один 2011 та двоє 2009 років народження — провалились під кригу. На щастя, їх помітив водій вантажівки, що проїжджав повз. Чоловік викликав надзвичайників і одразу ж приступив до порятунку дітей самотужки, використовуючи підручні засоби. Коли витягував дітлахів, на допомогу вже долучились і місцеві мешканці. Врешті, обійшлося без жертв, стан здоров'я хлопців задовільний", - розповіли у відомстві.

Рятувальники зауважують, що трагедій можна було б уникнути, якби люди дотримувались правил безпеки та не ризикували життям. Також необхідно розповідати своїм дітям про небезпеку на водоймі. Особливо такі бесіди доречні зараз, коли до Києва прийшла відлига, а товстий прошарок льоду на водоймах став вкрай крихким та небезпечним.

Правила безпеки поблизу водойми:

  • виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;
  • забороняється виходити на кригу, товщина і міцність якої вам невідомі;
  • переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;
  • забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;
  • забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;
  • не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління;
  • не вживайте спиртні напої біля водойм;
  • пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги.

Якщо сталася надзвичайна подія – одразу телефонуйте до Служби порятунку за номером 101.

Нагадаємо:

  • Комунальники посилено готуються до паводків. Бригади міських працівників розчищають решітки зливостоків Майже весь сніг, який випав нещодавно, та навів хаосу у столиці, тепер почне танути, бо до Києва йде відлига.
  • Перший день останнього робочого тижня лютого зірки радять бути в тонусі та не розслаблятися. Будьте продуктивними та світ відповість вам взаємністю.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!Теги:
Вийти в ефір
27.02