Останні новини

Через недбальство чиновника розробники кадастрової IT-програми отримали безпідставно 3 мільйони з бюджету

У Києві прокуратура виявила розтрату 3,1 мільйони гривень на користь фізичних осіб, які зареєстрували за собою авторські права на “ПК Кадастр”. Як виявили слідчі, роялті айтішники отримували незаконно, адже програма була створена спільно із державними структурами.

Про це повідомляє Прокуратура міста Києва у Facebook.

Правоохоронці встановили, що починаючи з 1999 року за кошти бюджету міста Києва з метою ведення Київського міського земельного кадастру створили та удосконалювали “ПК Кадастр” (“Автоматизовану систему ведення державного земельного кадастру”).

Екс-директор комунального підприємства “Київський інститут земельних відносин” уклав із фізичними особами, які зареєстрували за собою виключне авторське право на програму, ліцензійну угоду. Відповідно до угоди з бюджету міста протягом 12 років фізичні особи отримували авторську винагороду (роялті).

Проте слідство встановило, що “ПК Кадастр” створювали не виключно особи, яким перераховувались кошти, а спільно із працівниками Центру державного земельного кадастру при Державному комітеті із земельних ресурсів України та Київського міського управління земельних ресурсів.

Тобто в результаті неправомірних виплат роялті “Київський інститут земельних відносин” зазнав шкоди у розмірі понад 3,1 мільйона гривень.

Екс-директору підприємства оголосили про підозру за фактом службової недбалості.

Зараз вирішується питання про арешт майна підозрюваного, для того щоб відшкодувати завдану підприємству шкоду.

Нагадаємо, до чотирьох років позбавлення волі засудили колишнього керівника Ржищівського військового лісгоспу Київської області Олександра Левківського. Він вимагав понад 100 тисяч доларів хабара за надання в оренду 74 га землі на 49 років. 


Вийти в ефір