Останні новини

Через пандемію учні втратили до 90 % знань: прірва між міськими та сільськими дітьми зростає

Розрив між рівнем освіченості дітей у містах і сільській місцевості, який вже і так сягнув 2-2,5 років, продовжує помітно зростати.

Дистанційне навчання, якого вимагають сучасні умови у період пандемії, згубно відбивається на рівні освіти школярів. За результатами дослідження Світового банку, під час карантину змарновано до 9 0% навчального року.

Про це розповів заступник глави комітету Верховної ради з питань освіти Сергій Колебошин, повідомляє Kyiv Live із посиланням на пресслужбу партії "Слуга народу".

Читайте також: В Україні можуть змінити пороговий бал ЗНО-2021: що це означає

Депутат зазначає, що серед причин: відсутність інтернету, відсутність контролю батьків, відсутність соціальної функції школи, складність контролю та лінь.

"Це не означає, що 90 % знань втрачено. Більш точні вимірювання ще попереду. Точно знаю, що дистанційка не покращить рівень знань", — сказав парламентар.

За його словами, помітно зростає розрив між рівнем освіченості дітей у містах і сільській місцевості. 

"Також сама освіта поляризується сильніше саме в нинішніх умовах розрив між рівнем освіченості дітей у містах і сільській місцевості зростає. За даними PISA, села в середньому відстають від міст на 2-2,5 роки. Тобто ми дали можливість на доступ до освіти, але відсутня рівноцінна за якістю освіта", зазначив він.

За словами депутата, не всі громади можуть правильно освоїти кошти, що виділяє держава на забезпечення дистанційного навчання. Окремо Колебошин виділив багатодітні сім'ї, у яких, за його словами, немає можливостей забезпечити рівноправний доступ до освіти всім дітям.

"У часи карантину, коли в селі на 5 дітей в сім’ї один комп’ютер вчиться хтось один. Та й не в усіх вчителів є ноутбуки. У цьому році держава виділила 1 млрд грн антиковідної субвенції, де 20 млн грн пішли на засоби захисту під час ЗНО, а решта на закупівлю ноутбуків вчителям для дистанційного навчання",  розповів нардеп.

Нагадаємо:

  • В Українському центрі оцінювання якості освіти назвали дати проведення додаткової сесії Зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Додаткові дні тестування триватимуть до середини липня.
  • Складання одинадцятикласниками зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з 21 травня. У цей день випускники складатимуть перший іспит з хімії. Цьогоріч під час складання зовнішнього незалежного оцінювання випускниками 11-х класів обов'язковою умовою буде температурний скринінг та захисні маски.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
09.05