Останні новини

Через ваші бананові шкірки не палатимуть звалища: чому небезпечно викидати "органіку" і як її компостувати вдома

Фахівці назвали способи, як компостувати органічне сміття вдома - компост можна використовувати для підживлення рослин

Для тих, хто хоче полегшити життя собі і змінити екологічну ситуацію на краще - експерти поділились корисними лайфхаками.

Виявляється, органічне сміття можна компостувати вдома (компост - натуральне добриво, яке утворюється після розкладання органічних залишків рослинного й тваринного походження - ред).

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на КБУ Контактний центр міста Києва 1551.

У публікації наголосили, що органічне сміття наповнює більшу частину наших смітників. А викидаючи його у контейнери - торуємо йому не досить безпечний шлях.

Виявляється, на звалищі органіка не розкладається так, як належить, і може призвести навіть до стихійного лиха. 

Сміття компостування

"Коли ця органіка опиняється на звалищі, втоптана бульдозерами та без доступу кисню, вона не розкладається. І ще гірше – виділяє метан – легкозаймистий, вибухонебезпечний та шкідливий для довкілля газ. Надмірна концентрація метану може стати причиною пожеж та займань на звалищах", - написали в публікації. 

Експерти перерахували кілька видів компостування сміття вдома - такий варіант дозволить "розвантажити сміттєбаки" і зрештою бути спокійним - адже через ваші бананові шкірки звалище точно не запалає. 

"I. Компостер з бокаші – найпростіший і найдоступніший спосіб компостування в наших реаліях. Це ефективні мікроорганізми, якими ви посипаєте органіку в відрі. З їх допомогою нічого не гниє, а ферментується. Тому неприємного запаху немає.

II. Вермікомпостери – це компостери з хробаками. Коли хробаки з’їдають органіку, виходить добриво, готове до використання, яке називається біогумус. Його можна змішувати із землею й використовувати для посадки домашніх рослин або додавати в ґрунт на городі.

III. Електричний компостер - мініпічка, яка припікає органіку й робить із неї сухий порошок за короткий час - від 6 годин до 1 дня. Мінус у тому, що така річ коштує дорожче, ніж компостер з бокашами та не продається в Україні. Також вона потребує витрат електроенергії", - написали в соцмережі.

Сміття компостування

Також фахівці перерахували те, що можна компостувати, та ту "органіку", яка не підходить для компостування.

Можна компостувати

Овочі та фрукти (та їх шкірки), готову їжу, сир, йогурт, яйця і шкаралупу, хліб, залишки кави, зів'ялі квіти, паперові серветки - все це підлягає переробці вдома.

Не можна компостувати

Оцет, сік, шкірку від цитрусових, рослинне масло, молоко, м'ясо і рибу (в тому числі кістки), екскременти тварин, папір - все це не можна компостувати.

Сміття компостування

На додачу на сторінці поділились 2 лайфхаками:

1.Ферментовану рідину з компостера можна зливати в труби (вона їх прочищає) або поливати рослини в пропорції 1:200.

2.Компост як добриво для рослин можна підкопати у вазони або під дерева, за що вони вам будуть вдячні.

Раніше ми писали, куди можна здати неробочу техніку на переробку. В Києві діють кілька пунктів приймання - безкоштовні та платні. 

Вийти в ефір
23.01