Останні новини

Чи можна попередити фатальні наслідки душевної хвороби: кризовий психолог прокоментувала вбивство дитини на проспекті Правди

Кризовий психолог Марина Задорожна у прямому ефірі телеканалу Kyiv Live розповіла, як попередити подібні ситуації та що могло призвести до таких наслідків.

Осінь несе загрозу загострення психічного стану для людей, які мають будь-які порушення із сприйняттям світу. Навіть психічно здорова людина може відчути восени симптоми депресії. На початку 2020 року влада змінила законодавство щодо психіатричних закладів, і тепер звернутися по допомогу психічно хворий має особисто. Це може обернутися трагедіями таких масштабів, як вбивство власної дитини, яке сталося 5 жовтня на проспекті Правди.

Кризовий психолог Марина Задорожна у прямому ефірі телеканалу Kyiv Live розповіла, як попередити подібні ситуації та що могло призвести до таких наслідків. 

"Я можу припускати, що дитина - учень 1 класу. Це один з можливих варіантів, чому міг бути у батьків стрес, велике перенапруження. Можливо дитина не слухалась, можливо у тата піднялися свої якісь питання. Тому можна припускати, що тато психічно не був готовий до розлучення з мамою", - припустила психолог.

За її словами, загострення психічних порушень потрібно попереджувати. Людина має звертатися до спеціалістів, якщо відчуває погіршення стану.

"Для того, щоб попередити ці їхні стани, які можуть бути, потрібно звертатися до фахівців. І якщо людина бачить, що швидше за все у нього починається осіння депресія, якщо він розуміє, що його стан психічного здоров'я слабке, краще це все попередити - попросити про допомогу. У психології це називається шокова травма. Швидше за все розлучення вплинуло на його психіку дуже руйнівно. Швидше за все, він не міг впоратися з цим станом. Якщо тато вже був в цьому стані, то тут потрібно було оточуючим звернути на це увагу і звернутися в служби, які допомагають: до психіатра, або до психолога. Тут потрібно висновок психіатрів, висновок лікарів, щоб розуміти, яка ситуація відбувається з психічним станом людини. Це може бути шизофренія, це може бути маніакально-депресивний стан”, - розповіла  Марина Задорожна.

За словами  психолога, у чоловіка велика вірогідність психічного захворювання, оскільки здорова людина не здатна вбити свою дитину. Вона відзначила, що восени психічний стан у багатьох людей погіршується. 

Психіатрична реформа в Україні може призвести до поширення таких випадків. 

"Якщо психічно нездорові люди самі повинні звертатися до лікарів і самі повинні говорити про свій стан. То швидше за все вони не звернуться, вони не прийдуть вчасно. І до чого це призводить - ось ми побачили. У таких випадках ми можемо звертатися в "102", тому що інших служб у нас, на жаль, просто не існує. В "102" ми можемо звертатися, якщо бачимо, що хтось кричить, якщо хтось підвищує голос - це все тільки поліція на даний момент. Потрібно звертати увагу, спілкуватися, комунікувати, наскільки це не було б важко після розлучення”, - відзначила кризовий психолог.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/vg78Lva4HMc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, у пожежі ввечері 5 жовтня на проспекті Правди, 31а дотла згоріла кімната, у якій знаходилась 6-річна дитина. Маленький хлопчик загинув.

Мешканці будинку чули сварку і викликали поліцію. За словами сусідів, якби поліція прибула вчасно, дитину вдалося б врятувати.Після сварки чоловік вигнав свою колишню дружину з квартири та зачинився там. Усередині був його 6-річний син. Батько підпалив дитяче ліжечко.

Kyiv Live дізнався й інші деталі трагедії.

Теги:
Вийти в ефір
10.05