Останні новини

Чому не варто слухати осінню депресію й кардинально змінювати свій образ: психологиня дала відповідь

Психологиня Віра Романова пояснила, що іноді проблеми, які ми намагаємось вирішити змінами в зовнішності, набагато глибші

Осінь приносить із собою не лише зміну погоди, але й інший настрій, який часто хочемо підняти яскравими деталями образу. Українські зірки показують приклади екстремальних змін у зовнішності – скажімо, співачка Jerry Heil на початку листопада 2020 запевнила мережу в тому, що поголилась під нуль. Щоправда, згодом з’ясувалось, що зірка схитрувала і одягла спеціальну перуку, однак її незвичний образ зібрав позитивні коментарі в мережі – частина фоловерів артистки зізнались, що подумували зробити саме таку екстремальну зачіску.

Тож Kyiv Live поспілкувався із психологинею Вірою Романовою, щоби з’ясувати, чому у дівчат виникає бажання екстремальних змін в образі, наприклад поголити голову, і чи завжди варто змінювати look, керуючись настроєм.

нро.jpg

Фото - ilovehobby.club.

"Жінки обирають кардинальну зміну образу, як то стрижка "під нуль", здебільшого у двох випадках: або їм це дійсно подобається, або вони за щось себе карають. Наприклад, Jerry Heil програла в суперечці й публічно "покарала" себе короткою зачіскою.

Часто дівчині підсвідомо хочеться змінити щось у житті і вона проводять такий собі ритуал, який буцімто допоможе звільнитись і дозволить розкрити потаємні якості. Дехто ходить до психолога й просить дозволити, питає "чи можна мені так", а хтось намагається вирішити ситуацію за рахунок сміливих експериментів із зовнішністю. Ми часто маємо "я реального" і "я ідеального" і за допомогою кардинальних експериментів із look-ом прагнемо картинку ідеального, фентезійного я зробити дійсною, - пояснює психологиня. - Змінюючи зачіску, роблячи пластичні операції – ми нібито, даємо собі дозвіл рухатись в цьому напрямку, стаємо такими, якими достойні бути. Але перепрошую, жінка, яка сходила до перукаря і не змінює щось у ставленні до себе й світу – як мінімум наївна. Це самонавіювання і віра в дива. Щось на кшталт народних уявлень, що на кінчиках волосся живуть проблеми і щоби їх позбутись варто лише зробити зачіску коротшою".

стрижка2.jpg

Фото-Pinterest.

Експерт зазначала, що в деяких випадках зміна образу може зашкодити:

"Дійсно, бувають випадки, коли зміни образу допомагають стати більш упевненою, розкутою, але здебільшого це звичайне самонавіювання. Скажімо, поголена голова як спосіб самовираження часто свідчить про пережиті стреси, невротичні ситуації, сильні психо-емоційні зриви. Також така дія може свідчити про тривку прив’язку до чужої думки - намагання бунтувати проти того, що на твій погляд суспільство від тебе вимагає. Тож, якщо потреба екстремальних змін викликана стресовими станами, виходом із созалежних стосунків, пов’язана з вимушеною ситуацією, де прагнемо проявити свою волю – зовнішні маніпуляції не допоможуть, так само як зроблені цицьки або накачані губи, це ілюзія. Навпаки, можна отримати сильне розчарування, бо коли фантазія про те, як зміниться життя, не співпаде з реальністю" – людина матиме ще більший невроз, - прокоментувала психологиня.

коса.jpg

Фото-Pinterest.

Тож, у таких випадках Віра Романова радить аналізувати свій настрій і реакції на сильні подразники – і "пропрацьовувати" проблеми.

"Необхідно паралельно працювати з собою, своїм ставленням до світу і до інших людей. В пригоді можуть стати люди, які здатні побачити ситуацію з іншого боку і поставити "незручні" запитання, - відзначила психологиня. - Причому, помічником можуть витупити подруга на кухні, зовсім незнайома людина або фахівець-психолог. Є багато практик самоаналізу, роботи з власною ситуацією, припрацювання завищених вимог до себе й світу, техніки, коли людина намагається подивитись на світ з різних боків.

Часом допомагає прочитання книжки – рефлексуючи, самі можемо помітити, що одне тобі близьке, а інше дратує. Це потрібно фіксувати і відловлювати. Скажімо, якщо людина помічає, що має невротичні реакції на певні подразники, то, звісно, зачіска не допоможе. Тут вже варто ставити питання руба: що ми робимо не зі своїм волоссям, а зі своїм життям, і у який спосіб його змінюємо".

пинт.jpg

Фото - ilovehobby.club.

Окрім того, Віра Романова зізналась, чому сама певного часу обрала коротку зачіску:

"Зі свого досвіду можу сказати, що мені зміна зачіски допомогла вийти з ситуації, яка не влаштовувала. Завжди мала довге волосся. Батьки й перукарі завжди переконували, що коротка зачіска мені не пасуватиме. Коли досягла 33 років і зрозуміла, що до мене ставляться несерйозно, оскільки завдяки регулярним масажам у косметолога не маю мімічних зморшок, то зробила волосся коротшим, щоби не бути схожою на 20-літню".

Раніше ми писали, що популярну акторку театру і кіно Ксенію Мішину, яка стала героїнею проекту "Холостячка", атакували хейтери в мережі. Зірку жорстоко розкритикували після нового випуску передачі. Мішина зізналась, як відповіла хейтерам на брудні закиди в повідомленнях. 

Вийти в ефір
17.04