Останні новини

Чому українці не заробляють на депозитах? Банкір дав відповідь

На це впливають кредитні ставки.

Сьогодні на гривневому вкладі за рік можна заробити в середньому 10,5 %. Однак. якщо українці хочуть дешевих кредитів, то вони мають бути готовими й до низьких депозитних ставок.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на інтерв’ю Президента Асоціації Банків України Андрія Дубаса для Banker.ua.

Читайте також: Як отримати карантинні виплати і в чому головна проблема

Зараз на гривневому вкладі за рік можна заробити в середньому 10,5 %, тоді як відсоток за депозитами в іноземній валюті значно нижчий.

“Це обумовлено тим, що в Україні банки не мають можливості надавати кредити в іноземній валюті фізичним особам. Але є багато варіантів, де можна розміщувати гроші, цінні папери. За прогнозами Нацбанку, інфляція цього року повинна скласти 7,5 %. Якщо в 2018 році ставка була 18 %, то сьогодні – 6,5 %. Якщо ми хочемо дешевих кредитів – 3-5 %, то ми повинні розуміти, що ставка і за депозитами буде низькою – 1-3 %”, – каже Андрій Дубас.

Що ж стосується банківських продуктів, які будуть найбільш затребуваними в 2021 році, то експерт згадує іпотечні програми, кредитування фермерів і продаж об’єктів нерухомості в рамках “малої приватизації”.

“Банк може оцінити об’єкти, виставлені на продаж, і видати кредит реальному покупцеві того чи іншого лота. Я думаю, цього року такий банківський продукт буде актуальним”, – зазначає банкір.

Нагадаємо:

  • Малий та середній бізнес зможе отримати пільгове кредитування на загальну суму в 100 мільйонів доларів в межах кредитної програми Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
08.05