Останні новини

Чому зараз і чому так? Директор музею Революції Гідності прокоментував обшуки СБУ

Директор музею не розуміє, чому обшуки проводять саме зараз

Директор музею Революції Гідності, до якого 19 листопада прийшла з обшуками СБУ, вважає не зовсім законним вилучення у нього електронної документації про створення установи. Він апелює до того, що е-носії не до кінця оформленні як фінансова звітність, яку можна вилучити. До того ж, Ігор Пошивайло не розуміє, чому СБУ саме так вирішила забрати документи, які не є таємними. Підозри в нього виникають і щодо часу проведення обшуків. 

Про це директор музею Революції Гідності Ігор Пошивайло розповів на брифінгу, передає "Громадське".

"У мене вдома шукали документи, пов’язані зі спорудженням меморіалу героям Небесної Сотні. Вилучили жорсткий диск, де зберігається уся інформація, яка стосується музею і його створення ще з часів громадської ініціативи "Музей Майдану/Музей Свободи". І це теж не є законно, оскільки в ухвалі Голосіївського районного суду від 2 листопада написано про вилучення документації, пов’язаної з фінансовою діяльністю. А електронні носії до кінця не є документацією", - прокоментував ситуацію Пошивайло.

СБУ підозрює керівництво музею у розтрачуванні коштів, які виділялися на будівництво комплексу. Пошивайло зазначив, що проблеми з ділянкою почалися ще з літа 2018 року. З того часу на місце, де мали спорудити меморіал, то арештовували, то "звільняли" - Генпрокуратура заздалегідь визначила терміни завершення усіх слідчих експериментів та початку будівництва.

Уряд затвердив початок робіт на лютий 2019. Провели торги, знайшли підрядника і заплатили аванс, аж ось ділянку знову заарештували і нічого не почалося.

"Музей може проконтролювати роботу підрядника лише тоді, коли підрядник може прозвітувати за зроблену роботу, зокрема, за закуплені матеріали і проведені роботи. Оскільки меморіал не побудований, то підрядник опинився у ситуації, коли не може прозвітувати.Ситуація з накладенням арешту зробила заручниками і музей, і підрядника. Але закон дозволяє відтермінування звітування за авансові кошти, тому в офіційній площині все добре", - запевнив журналістів Пошивайло.

Претезії у директору музею є до проведення слідчих дій і порядку вилучення документації. Адже вона не є засекреченою, тому постає питання - чому саме зараз? Генпрокуратура мала вчасно провести усі слідчі дії та експерименти, але не впоралася. Тим часом зараз на запити музею, за словами Пошивайла, дають відповіді, які вже не називають жодних термінів.

Нагадаємо:

Вийти в ефір
16.05