Останні новини

Чорне море може стати ближче до Києва? Через прискорене танення льодів може піднятися рівень моря

Найближчі 100 років межі берегів можуть змінитися через підвищення рівня світового океану

З 2017 року танення льодів на планеті пришвидшилось майже у 2 рази, ніж раніше. З 1994 року Земля втратила більше 30 трильйонів тонн льоду, За розміром це еквівалентно 100-метровому прошарку, який міг би вкрити майже половину України. Такі зміни можуть призвести до підвищення рівня моря та затоплення населених пунктів на узбережжях.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на видання SkiTechDaily

Читайте також: У Києві зафіксовано найвищу температуру за 141 рік

Команда, яку очолюють дослідники Університету Лідса, виявила, що рівень втрати льоду із Землі помітно зріс за останні три десятиліття – з 0,8 трлн тонн на рік у 1990-х до 1,3 трлн тонн на рік у 2017 році.

Один з авторів дослідження доктор Томас Слейтер заявив, що найбільше прискорилися втрати льодовикового покриву Антарктики та Гренландії.

"Зараз крижані покриви дотримуються найгірших сценаріїв потепління клімату, викладених Міжурядовою комісією з питань зміни клімату. Підвищення рівня моря в таких масштабах матиме дуже серйозні наслідки для прибережних громад вже цього століття", - зазначив Слейтер.

За словами науковця, зараз спостереження за змінами клімату полегшують супутники, що дозволяють регулярно контролювати величезні та негостинні регіони, вкриті прошарком льоду.

Результати дослідницької групи, до якої входять Единбурзький університет, Університетський коледж Лондона та спеціалісти з питань даних Earthwave, опубліковані в журналі "The Cryosphere" Європейського союзу геологічних наук.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04