Останні новини

Чорнобильські "мрії": французський гурт "Telepopmusic" зняв кліп з архівними кадрами Прип'яті

Французський гурт "Telepopmusic", що номінувався на Grammy, після 10-річної перерви порадував своїх шанувальників новою нетиповою композицією. А що особливо цікаво: пісня "Dreams" повністю присвячена Чорнобильській катастрофі. У кліпі фігурують архівні кадри Прип'яті та вигляд зони зараз.

Про це повідомили співорганізатори зйомки Artefact art-project.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/lNlIBkn98s8" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Відео з офіційного YouTube-каналу гурту

Пісня "Dreams" є титульною композицією нового альбому гурту та частиною проєкту “Звуки Чорнобиля”, до якого вже приєднались Сергій Міхалок, Олександр Чемеров, Стасік та найвідоміший бітбоксер світу – DUB FX.

Крістоф Етьє, член "Telepopmusik" прокоментував ідею пісні так:

"Після того, як мінісеріал HBO став хітом, аварією на ЧАЕС стало цікавиться все більше людей. Проте, палкі шанувальники серіалу іноді забувають, що Чорнобиль – це велика трагедія, яка сталася насправді, і що нам потрібно з пристойністю ставитися до неї. У відео Dreams, за підтримки ARTEFACT, ми намагалися розставити всі крапки над "i", простежуючи історію Прип'яті до, під час та після аварії. В нас вийшла зворушлива та естетична данина життям, які понівечив вибух".

У кліпі "Telepopmusik" представляє рідкісні кадри з українських архівів історії Прип'яті: від ідилічного життя міста мріїї до порожнечі Прип'яті сьогодні після вибуху.

Валерій Коршунов, медіа митець та автор проєкту ARTEFACT:

“Ми були з Крістофом в Чорнобилі ще під час першого АRTEFACTу у 2018 році, його тоді, як і більшість митців, вразила Зона Відчуження і наш проєкт. І сьогодні мені дуже приємно, що його враження знайшли вихід в новій роботі легендарних Telepopmusik ще й у заглавному треці альбому, першому за 10 років”.

Télépopmusik — французьке трип-хоп-тріо утворене у 1998. Їхня композиція "Breathe" була використана компанією BMW як саундтрек у рекламі позашляховика BMW X6, у 2009 році. Також у 2009 році компанія Peugeot почала рекламу моделі 308 CC з треком "Ghost girl".

Нагадаємо, українська суперзірка Настя Каменських, яка виступає під псевдо NK, презентувала новий видовищний кліп на пісню A Huevo. Відео має вікові обмеження 16+.

Вийти в ефір