Останні новини

Чи законно звільнили Коболєва? У Кабміні виправдалися за зміну керівництва "Нафтогазу"

Минулому керівництву компанії дорікнули за мільярдні збитки і зрив плану з видобутку газу.

У Кабінеті міністрів упевнені, що звільнення глави правління НАК "Нафтогаз України" було проведено з дотриманням процедури.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на допис міністра Кабміну Олега Немчінова у Telegram.

Читайте також: "Ціна питання" - чи правильно звільнили Коболєва і чи зможе він повернутися через суд

"Наразі багато хто обговорює, чи порушив Кабінет міністрів України свої повноваження під час звільнення попереднього голови правління НАК "Нафтогаз" у частині корпоративної культури?.. Кабінет міністрів України дотримався процедури. Було ухвалено рішення про перезавантаження наглядової ради, був змінений керівник, наглядова рада продовжить працювати, від цього інституту ніхто не відмовляється. Ми маємо пам’ятати, що державні компанії - належать державі, це те, що має працювати в інтересах усього суспільства", - підкреслив  Немчінов.

Він додав, що в ситуації, коли "Нафтогаз" отримав 19 млрд грн збитків та не виконав план по зростанню видобутку газу, уряд не мав права на бездіяльність.

Читайте також: "Ритуальна жертва" або "компроміс" - чи принесе зміна глави "Нафтогазу" нові проблеми

В той же час, за словами Немчінова, корпоратизація управління державними підприємствами, яка спрямована на покращення управління та зростання ефективності, є і залишається ціллю української влади.

Нагадаємо:

  • Колишній голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв, 29 квітня, коментуючи рішення уряду про своє звільнення, зазначив, що має намір "ще повоювати".
  • 28 квітня Кабінет Міністрів України звільнив з посади голову правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва.
  • Виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко замінить звільненого Коболєва на посаді. Рішення про призначення уряд прийняв в той же день.
  • На думку Вітренка, звільнення Андрія Коболєва є логічним, так як викликано погіршенням фінансових результатів компанії.
  • 29 квітня з'явилася реакція послів країн "Великої сімки", які "натякнули" Україні, чого не слід робити.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05