Останні новини

Чий Корольов? Як Росія сперечалася з Україною в твіттері, і до чого тут Маск та Зеленський

Офіційна сторінка Росії у Твіттер привітала авіаконструктора Корольова з днем народження, намагаючись його "привласнити" - Україна дала відповідь

Офіційні Twitter-акаунти України та Росії посперечалися через легендарного інженера, авіаконструктора Сергія Корольова. У 114 день народження знаного українця дві держави вирішили з‘ясувати, "чий Корольов".

Про це пише Kyiv Live із посиланням на публікації в Twitter.

Заруба почалася з того, що акаунт Росії опублікував пост до 114 років з дня народження Корольова, в якому назвав легендарного інженера назвав "радянським інженером-ракетником, конструктором і науковцем".

зг.jpg

До такого "привітання" залишили коментар із Twitter-акаунта України. Росіянам розтлумачили, що сам Корольов називав себе українцем, таку національність зазначав у анкеті, яка зберігається в музеї космонавтики в Житомирі.

ErhRd3jXUAEQMAI.jpg

Власне, у цьому місті Корольов і проживав. А от у Росії його арештували й відправили у заслання (із 1938-1944 Сергій Корольов був у засланні за звинуваченнями в "контрреволюційній діяльності", перебуваючи на Колимі конструктор суттєво підірвав здоров"я).

нгш.jpg

До коментарів щодо річниці з дня народження видатного українця долучились і найбагатша людина світу, інженер Ілон Маск та президент України Володимир Зеленський.

Маск написав під постом "Роскосмосу", який також назвав Корольова "радянським конструктором". Засновник SpaceX Ілон Маск відповів російською, відзначивши, що Сергій Корольов був чудовим.

6789.jpg

Після цього президент України Володимир Зеленський також у Twitter звернувся до Маска з пропозицією приїхати в Житомир у музей космонавтики імені Корольова.

зв.jpg

Музей заснували у 1987 році на малій батьківщині науковця. У 2020 з‘явилась ініціатива надати музею статус національного.

Чим відомий Корольов

Сергія Корольова вважають основоположником практичної космонавтики. Під керівництвом науковця були створені перші ракети-носії, запустили перший штучний супутник Землі й здійснили політ та вихід людини в космос (політ Юрія Гагаріна у 1961).

Раніше ми писали, що Ілон Маск за рік став найбагатшою людиною світу. Bloomberg Billionaires визначили статки Маска - скільки вони становлять, можна побачити тут.

Вийти в ефір
21.01