Останні новини

Чим прославився театральний режисер Сергій Проскурня

Режисер організовував театральні фестивалі, радіовистави, театральні обміни з найкращими театрами Західної Європи, працював з відомими театральними фестивалями по всьому світу

Український театральний режисер та продюсер Сергій Проскурня помер 1 лютого на 63-му році життя. Він був співавтором низки значних художніх проєктів, а також організовував і продюсував концерти, спектаклі та фестивалі. Він став лауреатом премій Національної спілки театральних діячів України "Експеримент" (2001) та імені Сергія Данченка (2017).

Kyiv Live пригадає творчий шлях режисера та що запам'яталось найбільше.

Читайте також: Померла Ірина Токарчук - одеська акторка, відома як тьотя Сіма

проскурня-2.jpg

Сергій Проскурня народився у Львові, а згодом переїхав з родиною до Черкас. Спершу він пов'язував своє життя з музикою, навіть закінчив музичне училище. Проте інтерес до театрального життя спонукав його на спроби ступити на акторсько-режисерський шлях. Проскурня навчався у Київському державному інституті театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого.

У 1987 році він дебютував зі своєю дипломною виставою "Чайка", яку створив разом з актрисою Адою Роговцевою. У цьому проєкті в ролі Треплєва також дебютував Остап Ступка.

Пізніше режисер був співорганізатором численних мистецьких фестивалів, зокрема - "Червона рута".

Поставив спектаклі "Крайслер Імперіал" у Львівській опері під час фестивалю "Вивих", "Гранд мистецтва у Львівській опері" та інші.

Режисер організовував театральні фестивалі, радіовистави, театральні обміни з кращими театрами Західної Європи, працював з відомими театральними фестивалями по всьому світу. Ставив вистави у театрах Львова, Києва, Одеси та Черкас.

 З 2008 року впродовж п'яти років організовував державні паради та концерти до Дня незалежності України.

У 2013-2014 Проскурня втілив масштабний кінопроєкт "Наш Шевченко". Частину сюжетів для нього знімали на Євромайдані.

Крім того Проскурня став режисером ораторії "З нами Бог", присвяченої Героям Небесної Сотні та українським військовим. Він також був режисером-постановником концерту "Україна. Народжені вільними", який відбувся в День Незалежності на Майдані у 2016 році.

Нагадаємо:

  • У віці 48 років помер відомий український дизайнер та кутюр'є Сергій Єрмаков. Офіційна причина смерті наразі не оголошена. Він був єдиним у світі незрячим модельєром.
  • Дизайнер Сергій Єрмаков з раннього дитинства боровся із цукровим діабетом, він був практично незрячим майже усе своє життя та пересувався на інвалідному візку, а останнім часом втратив і слух. Kyiv Live у пам'ять про видатного модельєра підготував підбірку найкращих робіт Сергія Єрмакова.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
05.03